Суд звільнив Коломойського від сплати 4,7 млрд грн штрафу

ПОЛІТИКА
01.12.2021, 09:31
Ігор Коломойський
Ігор Коломойський
Фото: УП

Тепер олігарх може не платити призначений Антимонопольним комітетом штраф в розмірі 4,7 млрд грн

Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив рішення Окружного адмінсуду міста Києва (ОАСК) про те, що бізнесмен Ігор Коломойський може не платити призначений Антимонопольним комітетом (АМКУ) штраф в розмірі 4,7 млрд грн.

Історію судової тяганини розповів Марк Савчук, голова ради громадського контролю НАБУ, в ефірі телеканалу Еспресо.

За його словами, спочатку Антимонопольний комітет отримав дані від НАБУ, що існує група компаній, підконтрольна Коломойському, яка використовує своє становище для контролю цін. АМКУ виніс рішення, що Коломойський має сплатити штраф у розмірі 4,7 млрд грн.

Одначе олігарх звернувся до ОАСК і домігся винесення рішення про те, що Антимонопольний комітет не може використовувати дані НАБУ, тобто правоохоронних органів.

"Тобто, виходить, рішення АМКУ, засноване на отриманих від правоохоронних органів даних, не є дійсним", — зазначив Савчук.

Антимонопольний комітет подав апеляцію. Верховний суд виніс рішення, що АМКУ має право використовувати дані правоохоронних органів, а отже, Коломойський має сплатити штраф 4,7 млрд грн.

"Однак рішення, яке Коломойський вибив в ОАСК, стосувалося забезпечення позову, а не було рішенням по суті. І за день до рішення Верховного суду Окружний адміністративний суд виніс рішення по суті. Воно набуло чинності, попри рішення Верховного суду", — констатує Марк Савчук.

АМКУ оскаржив рішення по суті.

 "Те, що ми зараз бачимо, — це рішення апеляційної палати, яка також стверджує, що АМКУ не має права використовувати дані правоохоронних органів. Інакше кажучи, апеляційна палата зараз погодилася з ОАСК, що Коломойський може не сплачувати штраф 4,7 млрд грн. Це рішення буде оскаржуватися у Верховному суді", — зазначає експерт.

Голова АМКУ Ольга Піщанська повідомила, що Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Комітету на рішення ОАСК у справі ПАТ "Укрнафта".

В аналогічних ситуаціях Верховний Суд ставав на бік АМКУ, стверджує Піщанська.

Читайте також:
Натомість в Україні Володимир Зеленський продовжує фінансувати свого кредитора Ігоря Коломойського.
13:21
Які рішення у 2021 році було ухвалено на користь компаній Ахметова, Фірташа та інших
19 січня, 15:45
Зеленський будує Коломойському новий аеродром
10 січня, 15:25
Статки олігарха за рік зросли на понад 50%
04 січня, 16:29
Розпочата Володимиром Зеленським і його "слугами неукраїнського народу" деолігархізація має доволі вибірковий характер.
04.12.2021, 14:15
Коломойському відійде 55% активів і стягнення боргів за газ на мільярд доларів
25.11.2021, 12:24