Суд звільнив Коломойського від сплати 4,7 млрд грн штрафу

ПОЛІТИКА
01.12.2021, 09:31
Ігор Коломойський
Ігор Коломойський
Фото: УП

Тепер олігарх може не платити призначений Антимонопольним комітетом штраф в розмірі 4,7 млрд грн

Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив рішення Окружного адмінсуду міста Києва (ОАСК) про те, що бізнесмен Ігор Коломойський може не платити призначений Антимонопольним комітетом (АМКУ) штраф в розмірі 4,7 млрд грн.

Історію судової тяганини розповів Марк Савчук, голова ради громадського контролю НАБУ, в ефірі телеканалу Еспресо.

За його словами, спочатку Антимонопольний комітет отримав дані від НАБУ, що існує група компаній, підконтрольна Коломойському, яка використовує своє становище для контролю цін. АМКУ виніс рішення, що Коломойський має сплатити штраф у розмірі 4,7 млрд грн.

Одначе олігарх звернувся до ОАСК і домігся винесення рішення про те, що Антимонопольний комітет не може використовувати дані НАБУ, тобто правоохоронних органів.

"Тобто, виходить, рішення АМКУ, засноване на отриманих від правоохоронних органів даних, не є дійсним", — зазначив Савчук.

Антимонопольний комітет подав апеляцію. Верховний суд виніс рішення, що АМКУ має право використовувати дані правоохоронних органів, а отже, Коломойський має сплатити штраф 4,7 млрд грн.

"Однак рішення, яке Коломойський вибив в ОАСК, стосувалося забезпечення позову, а не було рішенням по суті. І за день до рішення Верховного суду Окружний адміністративний суд виніс рішення по суті. Воно набуло чинності, попри рішення Верховного суду", — констатує Марк Савчук.

АМКУ оскаржив рішення по суті.

 "Те, що ми зараз бачимо, — це рішення апеляційної палати, яка також стверджує, що АМКУ не має права використовувати дані правоохоронних органів. Інакше кажучи, апеляційна палата зараз погодилася з ОАСК, що Коломойський може не сплачувати штраф 4,7 млрд грн. Це рішення буде оскаржуватися у Верховному суді", — зазначає експерт.

Голова АМКУ Ольга Піщанська повідомила, що Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Комітету на рішення ОАСК у справі ПАТ "Укрнафта".

В аналогічних ситуаціях Верховний Суд ставав на бік АМКУ, стверджує Піщанська.

Читайте також:
Політика
"Збитковий" ДТЕК Ахметова купив два родовища газу на Полтавщині за 1,3 мільярда
29.11.2022, 15:24
Політика
Хто буде управляти націоналізованими активами ? Коломойський вже лобіює своїх "менеджерів" ?
07.11.2022, 13:41
Опінії
Навіщо нам ворог коли в нас є Нафтогаз на чолі з Вітренко та Центренерго на чолі з Коломойським ?
01.11.2022, 10:55
Політика
Верховний Суд дозволив "Укрнафті" не сплачувати державі дивіденди на 2,9 мільярда
29.09.2022, 11:05
Політика
"Укрзалізниця" провела тендер на 154 млн грн: виграв дилер Коломойського, який не мав ані досвіду, ані грошей
15.09.2022, 13:35
Економіка
Ображені на весь Захід і Україну, але не здатні чинити спротив Кремлю, так звані "путінські гаманці" починають потроху подавати голос.
18.07.2022, 09:27