Суди звільняють порушників карантину від відповідальності

ПОЛІТИКА
13.05.2020, 18:36
Суди звільняють порушників карантину від відповідальності
Фото: glavcom.ua

Юридично безглузді норми не знайшли підтримки у суддів, які відмовляються штрафувати порушників карантину.

З 11 травня в Україні Кабінетом Міністрів введено послаблення карантинних заходів. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко уже зізнався, що чимало введених обмежень були безпідставними й мали на меті психологічний тиск на населення. Через це чимало підприємців готуються подавати позов до уряду на карантинні заходи.

А поки журналісти «Останнього бастіону» зібрали рішення судів стосовно порушення правил карантину (статті 44-3 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення (КУпАП).

Справа № 350/508/20

Справу розглядав суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області. Було встановлено, що безробітний чоловік, допустив порушення правил карантину, а саме самовільно змінив місце проживання, яке вказав в інформованій добровільній згоді особи на проведення протиепідемічних заходів, як місце перебування на самоізоляції.

Чоловік у судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи. Його вина у вчиненні правопорушення повністю доказана.

З пояснень чоловіка, доданих до матеріалів справи, встановлено, що порушення правил карантину він допустив ненавмисно. Так 28 березня 2020 року він повертався з Білорусі та на кордоні заповнив бланк інформованої добровільної згоди на проведення протиепідемічних заходів, де вказав адресу своєї реєстрації, однак фактично він перебував на самоізоляції у будинку за іншою адресою, де він живе разом з дружиною вже більше 4-х років. При заповненні згоди на самоізоляцію йому роз'яснили, що місцем самоізоляції слід вказати місце реєстрації, зазначене у документах. Тому він зазначив у даному документі саме місце реєстрації. Фактично він приїхав додому до своєї дружини і там самоізолювався, не знав, що про зміну місця самоізоляції необхідно когось повідомляти.

Суд визнав особу винною та у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення звільнив його від адміністративної відповідальності і обмежився усним зауваженням. З чоловіка вирішили стягнути 420 грн судового збору.

Справа №321/566/20

Справу розглядав суддя Михайлівського районного суду Запорізької області.
Справа так само стосувалася безробітного громадянина. Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення чоловік 08 квітня 2020 року о 17 год. 46 хв. в громадському місці перебував без засобів індивідуального захисту (без медичної або респіраторної маски), та не мав документів, які засвідчують його особу під час карантину.

В судовім засіданні чоловік не з'явився.

В ході судового розгляду було встановлено, що місце, де перебував чоловік без вдягнутих засобів індивідуального захисту, не є громадським місцем. Також протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи не містять відомостей про свідків, які можуть підтвердити факт вчинення правопорушення.

Тому суд постановив закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

А от у справі № 337/1513/20, яку розглядав суддя Михайлівського районного суду Запорізької області особу визнали винною в порушенні карантину через те, що чоловік був без маски.

Чоловік провину визнав і зазначив, що не був обізнаний з умовами карантину. Відтак суд визнав його винним, однак звільнив від відповідальності через малозначність вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Замість висновків

Ввівши драконівські норми, уряд продемонстрував повну свою некомпетентність і безграмотність у виписуванні норм, що доводять рішення судів. Тому, можна очікувати масових позовів на дії урядовців як з боку пересічних громадян, так і підприємців.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Опінії
Усю ніч з 15 на 16 травня 2021 року поліцейські Києва розганяли дискотеку
17.05.2021, 14:45
Опінії
Або про брак часу на стратегії...
24.02.2021, 13:15
Політика
"Если ты от жизни от своей устал - Может быть вepнёшьcя в свой вечерний квартал ?"
05.02.2021, 10:10
Новини
Поки уряд "захищав" українців від COVID-19, забороняючи купувати шкарпетки, деякі громадяни масово рушили у Карпати.
11.01.2021, 13:45
Кримінал
Деякі співробітники Національної поліції у Запорізькій області ухиляються від носіння масок і не дотримуються соціальної дистанції.
25.04.2020, 10:00