Табуювання війни як варварського явища

Опінії
22 березня, 20:13
Табуювання війни як варварського явища

Будь-яка війна, якщо вона масштабна, приводить до зміни балансів. Адже сучасна війна ніколи не обмежується двома противниками.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

"Осмислюючи війну" – так називається есе Умберто Еко. У ньому прискіпливо аналізується Перша і Друга світові війни та щó треба зробити, щоб упередити їх повторення у майбутньому.

От у нього є цікава думка про те, що світ повинен прийти до табуювання війни як такої. Звісно, не через юридичний акт – як бачимо, міжнародне право не упередила війни вже у XXI столітті та не справляється з наслідками агресії.

Як і не через проголошення якогось морального чи інтелектуального декрету, догми. Табу будь на що не можна взяти та призначити, воно самовизначається через процеси, коли колективне підсвідоме з часом переходить у свідоме.

Проте темпи цього формування звичайно в силах пришвидшити. А для цього треба, щоб усі розуміли ризики війни.

По ідеї, після двох "гарячих війн" у XX столітті, а потім іще й третьої – "холодної", світ повинен був випрацювати, якщо так можна сказати, колективну етику проти війни. Це, як варіант розвитку подій, який або всім несе негативи (знесмислюється будь-яка ініціатива), або містить занадто багато невідомих (непрогнозованість як головна риса).

Будь-яка війна, якщо вона масштабна, призводить до зміни балансів, оскільки сучасна війна ніколи не обмежується двома противниками. Тому недарма аналітики різних країн говорять сьогодні про десятиліття турбулентності навіть після завершення війни.

Адже весь післявоєнний період XX століття і майже два десятиліття XXI-го політика залишалась продовженням розкладу, який склався за результатами Другої світової війни. Тепер ці розклади проходять докорінні зміни, і це лише початок.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
Відчуття слабкості динамічне. Адже слабкими себе відчувають терористи, у нашому випадку російські, відносно до власних примарних очікувань.
14 квітня, 21:07
Світ
Уряд Тайваню засудив китайську військову загрозу
12 квітня, 15:04
Світ
Ісламські фундаменталісти з пуштунського руху "Талібан" протягують руку допомоги Кремлю в обмін на зенітно-ракетний комплекс С-400.
11 квітня, 17:38
Війна
Звіт британських аналітиків про невійськові операції рф.
07 квітня, 12:25
Світ
Командувач сухопутних військ і син диктатора Уґанди пообіцяв допомогти кремлівському бункерному щуру своїм "гарматним м'ясом".
31 березня, 17:17
Війна
Наперекір поширеній серед громадськості думці, окупанти з РФ ще мають удосталь авіабомб і ракет для завдання масованих ударів.
30 березня, 17:12