НАТО досі боїться розлютити Кремль, – The Wall Street Journal

СВІТ
17.03.2023, 17:13
НАТО досі боїться розлютити Кремль, – The Wall Street Journal
Фото: Financial Times

Миротворцю Джозефу Байдену не вдалося стримати війну, тоді як Владімір Путін зміг завадити більш активної західної допомоги Україні.

На цьому наполягають автори редакційного матеріалу, викладеного на шпальтах авторитетного американського видання "The Wall Street Journal", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що наперекір показній підтримці, США й увесь Північноатлантичний альянс, схоже, лякаються російських загроз перейти до ескалації глобального масштабу, куди буде втягнуто і Європу.

Вашинґтон, як до слова і Москва, не може чітко позначити цілі цієї війни та виробити власну стратегію, а Київ нібито марить нездійсненним масованим й блискавичним виходом на свої державні кордони станом на 1991 рік без означення, як це відбуватиметься.

Видання "The Wall Street Journal" наголошує, Байден хоче, щоби Росія (а не тільки Путін і його кривава банда – прим. ред.) зазнала поразки, проте схоже боїться цілковитої перемоги України, яка призведе до тектонічних зрушень у Старому світі.

Адміністрація президента США має нарешті виробити стратегію того, як Україна відновить власний суверенітет та свою територіальну цілісність, те, про що Байден часто говорив, зокрема, під час нещодавнього візиту до Києва і Варшави.

«Побоювання ж колективного Заходу ведуть до глухого кута на полі бою. У НАТО постійно велися дебати з приводу постачань озброєння Україні – спочатку польських винищувачів типу "MиГ", потім ракетно-залпових систем типу "HIMARS", далі танків "Abrams" і "Leopard", а зараз "ATACMS" та "F-16". При цьому тривале воєнне протистояння, що поки зайшло у безвихідь, може бути на руку тільки комуністичному Китаю.

Затяжна війна також призводить до спустошення американських запасів озброєння, що спричиняє реакцію ізоляціоністів, які взагалі не хочуть допомагати Україні. Але ж очевидно, що побоювання ескалації глобальної війни на Заході перебільшено. Необхідно терміново позначити цілі. Без цього прихильників України звинувачуватимуть у тому, що вони виписують Києву відкритий чек, або що США зав'язнули у черговій нескінченній війні», – висновується у матеріалі "The Wall Street Journal".

А проте, "Останній Бастіон" радить читачам пам'ятати про те, що війна проти України коштує Росії її економіки, військового потенціалу, місця на світовій арені та людських життів, які вже не відновити.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Соратник та однодумець Тараса Шевченка мав стратегічне бачення, яким довго нехтували як сучасники, так і нащадки. Настав час це змінити!
19 лютого, 13:28
Опінії
Жодна угода, укладена з Москвою, завжди порушувалася самою Москвою. А Україна просто може і не витримати ні «Мінська-3», ані «Стамбула-2».
18 лютого, 13:00
Війна
Падіння міжнародного авторитету США сталося не за президентства Джозефа Байдена, а значно раніше. Цей процес розпочав ще Барак Обама.
15 лютого, 12:33
Війна
Палата представників Конгресу США відхилила законопроєкт республіканців, який передбачав надання Ізраїлю 17,6 мільярда доларів.
07 лютого, 10:05
Світ
Кремлівський окупаційно-терористичний режим певен: тільки йому дозволено спустошувати закордонні арсенали. Вочевидь, це не так.
04 лютого, 09:37
Світ
Указ підписано у відповідь на насильство з боку сіоністських поселенців проти палестинського цивільного населення.
02 лютого, 09:22