НАТО досі боїться розлютити Кремль, – The Wall Street Journal

СВІТ
17 березня, 17:13
НАТО досі боїться розлютити Кремль, – The Wall Street Journal
Фото: Financial Times

Миротворцю Джозефу Байдену не вдалося стримати війну, тоді як Владімір Путін зміг завадити більш активної західної допомоги Україні.

На цьому наполягають автори редакційного матеріалу, викладеного на шпальтах авторитетного американського видання "The Wall Street Journal", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що наперекір показній підтримці, США й увесь Північноатлантичний альянс, схоже, лякаються російських загроз перейти до ескалації глобального масштабу, куди буде втягнуто і Європу.

Вашинґтон, як до слова і Москва, не може чітко позначити цілі цієї війни та виробити власну стратегію, а Київ нібито марить нездійсненним масованим й блискавичним виходом на свої державні кордони станом на 1991 рік без означення, як це відбуватиметься.

Видання "The Wall Street Journal" наголошує, Байден хоче, щоби Росія (а не тільки Путін і його кривава банда – прим. ред.) зазнала поразки, проте схоже боїться цілковитої перемоги України, яка призведе до тектонічних зрушень у Старому світі.

Адміністрація президента США має нарешті виробити стратегію того, як Україна відновить власний суверенітет та свою територіальну цілісність, те, про що Байден часто говорив, зокрема, під час нещодавнього візиту до Києва і Варшави.

«Побоювання ж колективного Заходу ведуть до глухого кута на полі бою. У НАТО постійно велися дебати з приводу постачань озброєння Україні – спочатку польських винищувачів типу "MиГ", потім ракетно-залпових систем типу "HIMARS", далі танків "Abrams" і "Leopard", а зараз "ATACMS" та "F-16". При цьому тривале воєнне протистояння, що поки зайшло у безвихідь, може бути на руку тільки комуністичному Китаю.

Затяжна війна також призводить до спустошення американських запасів озброєння, що спричиняє реакцію ізоляціоністів, які взагалі не хочуть допомагати Україні. Але ж очевидно, що побоювання ескалації глобальної війни на Заході перебільшено. Необхідно терміново позначити цілі. Без цього прихильників України звинувачуватимуть у тому, що вони виписують Києву відкритий чек, або що США зав'язнули у черговій нескінченній війні», – висновується у матеріалі "The Wall Street Journal".

А проте, "Останній Бастіон" радить читачам пам'ятати про те, що війна проти України коштує Росії її економіки, військового потенціалу, місця на світовій арені та людських життів, які вже не відновити.

Читайте також:
Політика
"Ми є членами НАТО і Європейського Союзу вже 19 років. Хіба в нас... гірші люди, ніж "старі" європейці? Чи ми ще не там?"
вчора, 09:10
Світ
"Ми не ідіоти, обидва автократи мають припинити агресію"
21 березня, 13:30
Світ
Пекін і Москва "посилюють свою співпрацю й відносини, особливо останнім часом".
20 березня, 08:25
Світ
Попри швидку модернізацію, армія Китаю не має нового бойового досвіду.
08 березня, 13:46
Війна
Країна тривалий час не коментувала поставки гаубиць, виготовлених із корейських компонентів.
08 березня, 10:40
Війна
путін почав війну, щоб залишитися при владі, і жодних шансів на мирні переговори чи компроміси немає
08 березня, 10:11