Таджикистан не планує мати жодних справ із «Талібаном»

СВІТ
27 липня, 13:52
Афґансько-таджицький кордон (наші дні)
Афґансько-таджицький кордон (наші дні)

Душанбе завжди вважав леґітимною владою в Афґаністані офіційний Кабул і ніколи не вів перемовини з повстанцями-пуштунами.

Про це під час великої пресконференції заявив міністр закордонних справ Таджикистану Сіроджиддін Мухриддін, інформує видання "Asia-Plus".

За його словами, останнім часом ситуація у прикордонних з Афґаністаном районах істотно погіршилася, але таджицькі військовослужбовці можуть дати гідну відсіч у разі нападу незаконних збройних формувань.

«Нехай наші сусіди знають, що рубежі Таджикистану сьогодні надійно охороняються. Відтак, навіть за умови повалення талібами законної влади в Афґаністані, ми не припинимо підтримувати офіційний Кабул. Хочу також звернутися до влади РФ: Таджикистан не веде перемовини щодо повернення російських прикордонників на наші південні рубежі та не планує збільшувати кількість російських радників у Душанбе у зв'язку з напруженістю на кордоні з Афґаністаном», — ​зазначив міністр.

Сіроджиддін Мухриддін також наголосив, що його країна не бачить можливості прийняти афґанських біженців через коронавірусну пандемію і відсутність відповідних умов.

«Я вже говорив президенту Рахмону, скажу і вам — розбудовувати табори для тих, хто втік від талібів, ми не маємо змоги у зв'язку зі складною епідеміолоґічною ситуацією. Крім того, під виглядом біженців до Таджикистану можуть потрапити потенційні терористи та ісламські радикали», — підсумував очільник МЗС.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", російське дипломатичне відомство вважає наступ ісламістського руху "Талібан" на всій території Афґаністану ґеополітичним успіхом.

вибір редакції
Читайте також:
Олександр Лукашенко заявив про наміри розмістити на кордоні з Україною зенітно-ракетні комплекси C-400, які Мінськ планує отримати з Росії.
13 вересня, 16:28
Але проблема полягає в тому, що це рішення ніяк не вплине на будівництво і введення трубопроводу в експлуатацію.
25 серпня, 15:15
Грузинські правоохоронні та спеціальні служби мають негайно розірвати чинну угоду про співробітництво зі своїми колеґами з Мінська.
17 серпня, 13:28
Його "презентацію" провели практично таємно, без запрошення журналістів.
11 серпня, 16:27
Тарас Кремінь звернувся до тих, кого не влаштовує українська мова
10 серпня, 17:15