Уже не терористи? — МЗС РФ заявило про позитивну роль "Талібану"

СВІТ
21 липня, 13:39
C. Лавров домовляється з талібами про постачу нової партії наркотиків
C. Лавров домовляється з талібами про постачу нової партії наркотиків
Фото: Google

Російське дипломатичне відомство вважає наступ ісламістського руху "Талібан" на всій території Афґаністану ґеополітичним успіхом.

Про це на майданчику дискусійного клубу "Валдай" заявив директор Другого департаменту Азії профільного міністерства Замір Кабулов, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Чиновник МЗС РФ переконаний, сам факт того, що повстанці-пуштуни щодня опановують нові афґанські провінції та населені пункти, — виглядає доволі позитивно.

«У масштабному наступі талібів справді є свої плюси — вони б'ють і знищують інші уґруповання, незаконні збройні формування терористів, які націлені не так на внутрішні справи Афґаністану, скільки на перенесення воєнних дій до Середньої Азії, Пакистану та Ірану. На відміну від проамериканського афґанського уряду, не кажучи про тих самих анґлосаксів, які не воювали, а іноді ще й співпрацювали з "Ісламською державою", таліби повністю захищають територію країни від небажаних елементів. Я висловлю нашу узгоджену думку, таліби наразі виступають як позитивний фактор з точки зору інтересів безпеки наших центральноазійських партнерів і союзників, тому варто підтримувати їх у цьому», — зазначив російський дипломат Замір Кабулов.

Директор Другого департаменту Азії МЗС РФ припускає, що буксування політичного вреґулювання ситуації в Афґаністані може у перспективі призвести до силового захоплення влади талібами; поки, за його оцінкою, у повстанців-пуштунів немає для цього відповідних ресурсів.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на тлі остаточного виведення миротворчого континґенту НАТО з Афґаністану Кремль запланував військові навчання у Таджикистані.

вибір редакції
Читайте також:
Це вже не перший випадок таких страт
25 вересня, 17:45
Події у далекому Афґаністані розвиваються доволі стрімко і все вказує на те, що пуштунським повстанцям вдалося опанувати всю країну.
07 вересня, 13:46
Лідер афґанської антиталібської коаліції відкинув ультиматум радикального пуштунського руху про капітуляцію на будь-яких умовах.
23 серпня, 10:36
Єдиний син відомого афґанського моджахеда Ахмада Шаха Массуда на ймення "Панджшерський лев" звернувся до лідерів США і ЄС.
20 серпня, 13:52
Колективний Захід буде змушений налагоджувати відносини з новим урядом Афґаністану, попри відразу до руху "Талібан".
18 серпня, 08:48
Чому таліби так швидко захопили всю територію Афганістану?
15 серпня, 16:18