Created with Sketch.

Тайвань також допомагає росії воювати проти України

26 січня, 19:53
Фото: Taiwan Reporter

Високотехнологічне машинобудівне обладнання з острівної демократичної республіки продовжує надходити до РФ. Що це, як не подвійні стандарти?

Відповідне приголомшливе розслідування здійснили місцеві журналісти із незалежного видання Taiwan Reporter. З'ясувалося, Китайська республіка зі столицею у Тайбеї обходить запроваджені західними країнами проти московії санкції.

Хоча Тайвань відомий як центр напівпровідникової промисловості, тамтешнє верстатобудування також доволі розвинене, займаючи важливе місце на світовому ринку. Для тайванських верстатобудівників експортний контроль після 24 лютого 2022 року став великим ударом.

У 2021 році, буквально за лічені тижні до повномасштабного російського вторгнення в Україну, загальна вартість імпортованих верстатів із Тайваню до РФ досягла €1,2 мільярда. Ресурсна федерація була п'ятим за величиною експортним ринком, на частку якої припадало майже 4% ринку верстатобудування.

Хоча континентальний (комуністичний — прим. ред.) Китай є найбільшим постачальником верстатів на росію, він здатен постачати лише моделі середнього та початкового рівня. В інших великих країнах-виробниках, як-от Німеччина, Японія, Італія та Південна Корея, розвинена автомобільна промисловість, тому існує великий внутрішній попит на верстати.

Проте тайванська автоіндустрія все ще відносно слабка, тому острівна держава переважно покладається на експорт, аніж інші великі верстатобудівні країни. Оскільки більшість верстатів експортується до Туреччини без експортної ліцензії, Туреччина і стала основним транзитним пунктом для тайванських верстатів, які отримує російський агресор.

Лише з березня до вересня 2023 року РФ імпортувала не менш як 193 комплексних обробних верстатів тайванського виробництва загальною вартістю майже $29 мільйонів. Одним із бенефіціарів російсько-української війни досі є тайванська машинобудівна компанія «Jisheng», яка збільшила свій прибуток із $5,26 мільйона на початку 2021-го до $18,47 мільйона наприкінці 2022-го.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як країни із так званого «третього світу» добровільно перебувають на побігеньках у держави-агресора». Аналогічна ситуація і з «першим світом», де США гальмують підтримку України через передвиборні перегони.

Читайте також
Японія офіційно дозволила постачати свої авто до РФ
Економіка
Громадянин Латвії допомагає путіну обходити нафтові санкції, - The Insider
Політика
Московія вже кілька тижнів постачає сиру нафту до Європи, порушуючи санкції ЄС, - FAZ
Політика
Московія відновила експорт пального
Економіка
Росія ремонтує винищувачі Су-30 на західному обладнанні
Війна
Санкції не працюють
Політика