Країни «третього світу» на побігеньках у «держави-агресора»

ЕКОНОМІКА
03.12.2023, 19:13
Країни «третього світу» на побігеньках у «держави-агресора»
Фото: Reuters

Уряди США, Великої Британії та ЄС тиснуть на Ліберію, Маршаллові острови та Панаму. Мета — припинити транспортувати «чорне золото» із РФ.

Такі відомості оприлюднило видання Reuters із посиланням на власні джерела. З'ясувалося, що трійка вищезгаданих країн «третього світу» мусить посилити нагляд над суднами, які ходять під їхніми прапорами та вивозять російську нафту.

Представники аналітичної фірми «Lloyd's List Intelligence» у розмові з журналістами заявили, що близько 40% із приблизно 535 танкерів цього тіньового флоту належать компаніям, зареєстрованим на Маршаллових островах. Решта — майже порівну між Ліберією та Панамою.

США та їхні союзники вимагають не скоротити кількість суден, що перевозять російську нафту по воді, але посилити контроль задля дотримання цінового порогу і підвищення витрат РФ при транспортуванні нафти. Ці кроки є черговою ескалацією в зусиллях Заходу імплементувати обмеження у $60 доларів за барель.

Держава-окупант усе більше звертається до так званого «тіньової флотилії» застарілих танкерів для перевезення «чорного золота», порушуючи вказаний ринковий тариф. Ця флотилія транспортує нафту до таких країн, як КНР та Індія, набагато далі, ніж минула традиційна клієнтська база РФ, що збільшує витрати на перевезення.

Прикметно, що останнім часом саме США посилюють боротьбу з обходом санкцій на російську нафту. І це дає певні результати, але ще рано говорити про достатньо серйозний удар по цьому сектору РФ.

Читайте також:
Світ
Німці постачали елементи до безпілотників «Орлан-10».
вчора, 10:27
Кримінал
Капітаном вантажного судна є громадянин однієї з країн Південного Кавказу, а саме Азербайджану.
11 липня, 11:55
Економіка
Доха намагається бути провідним дипломатичним майданчиком попутно вливаючи валюту у війну проти України. Москва рішуче користає з цього.
07 липня, 11:15
Війна
Український слід у курортному бізнесі в Криму під прапором рф
06 липня, 13:37
Війна
У 2022 році компанія PepsiCo Inc. заявила, що припинила виробництво. Компанія Coca-Cola була однією з перших, які пообіцяли піти з росії
18 червня, 10:05
Економіка
Американські підприємці планують знову наживатися на громадянах РФ. Забруднені в українську кров гроші ворога не пахнуть.
05 червня, 19:25