«Талібан» вимагає від США і ЄС грошей для підтримки населення Афґаністану

СВІТ
26 січня, 11:17
«Талібан» вимагає від США і ЄС грошей для підтримки населення Афґаністану
Фото: Anadolu Ajansı

Американські та європейські дипломати провели спільні перемовини з представниками уряду талібів на нейтральній території – в Осло.

Відповідний фотозвіт із місця події оприлюднило авторитетне видання "Deutsche Welle", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Делегацію талібів представляв виконувач обов'язків міністра закордонних справ Афґаністану Амір Хан Муттакі, який мусив визнати перед присутніми дипломатами США, Норвегії, Франції, Німеччини, Великої Британії та Італії наявність глибокої гуманітарної кризи у своїй країні.

Адже згідно з нещодавніми відомостями Організації Об'єднаних Націй, не менш як 95% афґанського населення не має достатньо їжі та води, позбавлено ліків (голод загрожує 55% жителям – прим. ред.).

«Ми просимо представників країн Заходу розморозити активи Афґаністану та не карати звичайних афґанців через новий політичний курс, після приходу нашого руху до влади. Через голод, через цьогорічну смертоносну зиму, я думаю, настав час для міжнародної спільноти підтримати афґанців, а не карати за їхні внутрішні політичні суперечки. Маємо визнати, що самі не впораємося з наявною гуманітарною кризою», – заявив Амір Хан Муттакі.

Натомість західні дипломати висунули талібам низку власних вимог для надання допомоги, зокрема йдеться про формування інклюзивного уряду, дотримання прав людини та громадянських свобод, відмова від тиску на незалежні демократичні й правозахисні інституції.

«Ця зустріч аж ніяк не є легітимацією або визнанням нами "Талібану". Але ми повинні говорити з фактичною владою в країні, щоби не дати місцевим мешканцям померти від нестачі їжі», – ​прокоментувала безрезультатні перемовини чинний міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Гюйтфельдт.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", в Афґаністані таліби-узбеки повстали проти талібів-пуштунів.

Читайте також:
Світ
Міністр закордонних справ Туреччини закликав Вірменію відмовитися від нових провокацій у привласненні суверенної території Азербайджану.
09 серпня, 19:23
Світ
Двосторонні відносини Києва з Таллінном будуть поглиблюватися, бо тільки разом нам вдасться зламати хребта спільному ворогу – Москві.
03 серпня, 18:01
Опінії
Знаєте, як найкраще боротися з впливом російської брехні? Побудовою міжнародної репутації бездоганного партнера, а це довго і важко.
11 червня, 17:09
Політика
У російсько-українській війні Анкара намагається маневрувати й зберігати власну позицію, яку, проте, нейтральною аж ніяк не назвеш.
04 червня, 09:07
Політика
Війна та питання, які стосуються боротьби з корупцією та підтримки верховенства права
03 червня, 14:54
Світ
Російський дипломатичний представник на Оландських островах Алєксандр Рогов продовжує нести службу у Фінляндії, збираючи розвідані.
22 травня, 19:00