Танкери "Совкомфлоту" продовжують доставляти російську нафту до Європи в обхід санкцій

СВІТ
24.06.2022, 13:24
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

росія продовжує доставляти нафту до портів Європи

Нафтові танкери, що належать московитській держкомпанії "Совкомфлот", досі доставляють нафту до портів Європи попри санкції Заходу, повідомляє "Бізнес Цензор".

Про це свідчать дані розслідування міжнародної платформи OCCRP.

Так, OCCRP виявила 18 танкерів "Совкомфлоту", які протягом останнього місяця перетинали Світовий океан.

Кожен із них перевозить нафту приблизно на $240 млн. Зазначається, що їх переміщення можна фіксувати в режимі реального часу на сайті відстеження морського руху.

Водночас коли санкції набули чинності, деякі з цих кораблів вимкнули свої транспондери, тобто їх неможливо було відстежити.

Серед танкерів "Совкомфлоту", які не вимикали свої трекери, було зафіксовано, що один прямував до США на початку травня, а потім був перенаправлений до Південної Африки та перейменований.

OCCRP відстежила щонайменше п'ять інших танкерів, які поверталися, прямували або перебували в портах Італії, Данії та Нідерландів, після того, як санкції ЄС проти компанії набули чинності.

Зазначається, що "Совкомфлот" і оператори цих портів змогли уникнути дії санкцій, оскільки судна ходять під ліберійськими прапорами, а компанія веде операції через дочірні компанії на Кіпрі та в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Дочірня компанія "Совкомфлоту", яка безпосередньо володіє суднами, також базується в ОАЕ, хоча і належить російській державі.

Читайте також:
Світ
2 лютого американський суд вирішив конфіскувати $5,4 млн, які належать підсанкційному російському бізнесмену Костянтину Малофєєву.
вчора, 13:01
Світ
Стеля цін на нафтопродукти буде введена в дію 5 лютого 2023 року
вчора, 12:24
Опінії
Чому економіка рф залишається такою стійкою після масштабних санкцій?
01 лютого, 15:45
Світ
Агресія росії проти України спричинила кризу в місті Сурат, внаслідок чого тисячі працівників алмазної промисловості втратили роботу.
26 січня, 17:25
Економіка
Одне джерело стверджує, що Decathlon готова окремо продати свою нерухомість в рф.
25 січня, 14:35
Світ
Тегеран заявив, що «рішуче засуджує» нові санкції, запроваджені Брюсселем і Лондоном.
24 січня, 22:58