Тариф на світло може бути переглянутий, бо Зеленському потрібні гроші на вибори.

ПОЛІТИКА
22 квітня, 09:05
Тариф на світло може бути переглянутий, бо Зеленському потрібні гроші на вибори.

Уряд може не уникнути рішення щодо перегляду тарифу на електроенергію, бо «енергосистемі потрібні кошти на відновлення».

Про це заявив радник прем'єр-міністра Юрій Бойко. 

Він пояснив, що низькі ціни на електроенергію для побутових споживачів підтримуються завдяки діяльності «Енергоатому» та «Укргідроенерго». Ці компанії компенсують різницю між фіксованим тарифом для населення та ринковою ціною електроенергії зі своїх доходів.

«Проте в цьому році ситуація погіршується двома ключовими факторами. По-перше, гідроелектростанції зазнали значних руйнувань, що очевидно призведе до значного зниження виробництва на них електроенергії й, відповідно, знизить доходи гідроенергетиків», – сказав Бойко.

Радник прем'єра додав, що, по-друге, через дефіцит електроенергії, очікується підвищення ринкової ціни на неї.

Це призведе до суттєвого збільшення обсягів компенсації з боку «Енергоатому» та «Укргідроенерго» для підтримки тарифів на поточному рівні.

Водночас за наявними оцінками, коштів для такої компенсації в повному обсязі у цих компаній в поточному році не буде, а значить це призведе до чергового приросту боргів на ринку та дефіциту ліквідності.

«Чи вдасться уряду за таких обставин уникнути підвищення тарифів, – питання відкрите. Поточна ситуація вимагає значних коштів вже сьогодні, тому необхідно діяти оперативно, залучивши всі можливі резерви – і внутрішні, і зовнішні», – наголосив Бойко.

Раніше повідомлялось, що Міністерство енергетики та Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вивчають можливість перегляду тарифу на світло для відновлення енергосистеми після обстрілів.


«Останній Бастіон» нагадує читачам, що як заявив ексспікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, повноваження діючого президента України Володимира Зеленського завершуються навесні 2024 року, після чого його повноваження переходять спікеру парламенту.

Стаття 103 Конституції України чітко говорить, що «Президент України обирається громадянами України... строком на п'ять років».

І виконання статті 108 Конституції України поза п'ятирічним терміном є порушенням статті 103, отже порушенням Конституції, незаконним утриманням влади й, отже, державним переворотом.
Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Підвищення тарифів на тепло, газ і гарячу воду неможливе за законом, - перший заступник голови енергетичного комітету ВР Олексій Кучеренко
08 червня, 10:31
Політика
Кабінет міністрів готує підвищення вартості електроенергії, - Олексій Кучеренко
10 травня, 16:00
Політика
Цікаве попереду… об’єднуємося в боротьбі з комунальною мафією.
08 травня, 09:45
Полтава
Жодна із «злочинних» влад з 2000 року так і не застосувала, оскільки розуміла його необґрунтованість і несправедливість.
25 квітня, 09:00
Полтава
Комунальна мафія Полтаватеплоенерго в змові із суддівською мафією продовжує тероризувати споживачів.
20 квітня, 15:35