Здобули...

ПОЛІТИКА
19 квітня, 11:55
Здобули...

В Україні найближчими місяцями почнуть знову відключати електроенергію

НЕК «Укренерго» може застосовувати графіки обмеження промислових споживачів в умовах виникнення дефіциту в енергосистемі в період проведення ремонтної кампанії на електростанціях навесні й улітку цього року.

Про це повідомив голова компанії Володимир Кудрицький.

За його словами, українська енергосистема після значного руйнування генерації внаслідок російських атак уже ввійшла в період ремонтної кампанії на електростанціях, зокрема атомних, і дедалі більшу кількість генеруючих потужностей необхідно буде виводити в ремонт упродовж весни та літа, тому час від часу в енергосистемі виникатиме дефіцит.

Український системний оператор планує його покривати за рахунок імпорту електроенергії з Європи, а за умови його недостатності залучатиме аварійну допомогу із сусідніх країн, або застосовуватиме певні графіки обмеження споживання для промисловості.

«Іноді дефіцит може навіть перевищувати фізичну спроможність української енергосистеми імпортувати електрику з Європи. У такій ситуації, скільки б ми не попросили аварійної допомоги і скільки б не залучили імпорту, цього все одно може не вистачити. У цих ситуаціях можуть бути застосовані як додатковий засіб збалансування енергосистеми вже обмеження споживачів» — пояснив CEO.

Кудрицький свідомо маніпулює, адже українські АЕС не були атаковані росіянами, отже ремонти є плановими. Якщо це так, то дефіцит електроенергії є штучно створеним (свідомо, чи через недолуге керівництво Укренерго та Енергоатому).

«Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що Обленерго в Україні контролюються кількома бізнес-групами.  І саме вони зацікавлені в тому, щоб уряд підвищив тарифи на електроенергію для населення та промислових споживачів.

Донедавна це була  VS Energy, за якою стоять інтереси підсанкційних росіян Олександра Бабакова, Євгена Гінера та Михайла Воєводіна. Компаніям з їхньої орбіти належать сім підприємств: «Рівнеобленерго», «Житомиробленерго», «Чернівціобленерго», «Кіровоградобленерго», «Херсонобленерго».

Енергохолдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова контролює чотири компанії з продажу та постачання електроенергії: «Донецькобленерго», «Дніпрообленерго», «Київенерго» та «Крименерго».

Здобули..._1

Контрольні пакети ще трьох обленерго – «Сумиобленерго», «Чернігівобленерго», «Полтаваобленерго» – належить фірмам з орбіти олігарха Ігоря Коломойського та росіянина Костянтина Григоришина.

Через низку фірм Григоришин володіє ще двома обленерго: «Луганське енергетичне об’єднання» та «Вінницяобленерго». Співвласником «Вінницяобленерго» є також фірма ICU, де до приходу на держслужбу та ще до «Рошен» працював нинішній голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Здобули..._3

Ще два обласні підприємства з продажу та постачання електроенергії – «Львівобленерго» та «Прикарпаттяобленерго» – належать компаніям з орбіти братів Ігоря та Григорія Суркісів.

Здобули..._5

Також два обленерго – «Закарпаттяобленерго» та «Волиньобленерго» – належать фірмам, пов’язаним з депутатами від проросійської забороненої партії ОПЗЖ​ Сергієм Льовочкіним та Юрієм Бойком.

Здобули..._7

«Харківобленерго» частково також контролюється депутатом від ОПЗЖ Вадимом Новинським.

Як бачимо, більша частина Обленерго та енергорозподільчих мереж в Україні контролюється російськими та проросійськими олігархами та колаборантами із забороненої в Україні партії ОПЗЖ.

Після початку повномасштабного вторгнення держава номінально отримала контроль над обленерго, що належали росіянам та деяким депутатам від ОПЗЖ.

Але Зеленський вирішив передати державні обленерго у приватні руки.

У грудні 2023 року шість обленерго, де основним акціонером є держкомпанія «Українські розподільні мережі» (УРМ), змінили склад наглядових рад (НР). Більшість членів у п’яти обленерго (за винятком «Миколаївобленерго») були обрані з подачі міноритарних акціонерів.

Група Германа Галущенка у співпраці з правоохоронною вертикаллю Олега Татарова провели чергову операцію з перерозподілу енергетичного ринку. Торік вони вже намагалися посунути державне «Укренерго» з потоків міжнародної фінансової допомоги. А зараз влаштували не дуже елегантну приватизацію державних обленерго.

Вигодонабувачами від цих оборудок стали: Григоришин, Бабаков, Воєводін, Гінер — але не напряму, а через пов'язаних міноритарних акціонерів.

У березні 2024 року новим головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг обрано Валерія Тарасюка.

Здобули..._9

Тарасюк з 2006 року був головним юристом російської групи Бабакова-Гінера-Воєводина (ОЗУ ЦСКА-Лужники, VS Енерджі (кілька облгазів), мережа готелів Прем'єр палац, Дніпроспецсталь, Нікопольський феросплавний тощо).

Монополістом на енергетичному ринку України лишається Рінат Ахметов, якого деолігархізація Зеленського зовсім не зачепила.

Влітку 2023 року Ахметов готувався отримати від держави кредит за пільговою програмою 5-7-9 для проведення ремонтних та відновлювальних робіт на своїх ТЕС.

Менеджери ДТЕК постійно залякували українців відключеннями електроенергії та шантажували Зеленського, вимагаючи гроші на відбудову приватних енергогенеруючих та енергорозподільчих потужностей.

Але це не заважало Ахметову купувати нерухомість в Лондоні.

Співробітники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) проаналізували низку документів, у яких фігурував в тому числі і найбагатший українець Рінат Ахметов. Внаслідок цього дослідження було визначено 60 офшорних компаній, більшість з яких мала реєстрацію на Кіпрі.

Власне, у ході роботи з цими документами розслідувачі з’ясували, що Рінат Ахметов «тишком-нишком» придбав люксову нерухомість у самісінькому центрі Лондона, а саме: на межі двох найфешенебельніших дільниць британської столиці – Найтсбріджа і Челсі.

18 березня стало відомо, що Ахметов намагається вивести за кордон мільйони доларів, доки ворог руйнує енергетичну інфраструктуру.

Компанія АТ «ДТЕК Одеські електромережі» знову намагається вивести за кордон чималу частину коштів, які б могла направити на відновлення енергетичної інфраструктури, що постраждала від обстрілів.

Як йдеться у звітах компанії, на зборах акціонерам компанії пропонувалося проголосувати за передачу мільйонних сум зареєстрованої в Нідерландах компанії DTEK GROUP BV та іншим юридичним особам, у яких вона має корпоративні права.

Так, одним із рішень одеський ДТЕК планує викупити у «голландців» облігації на 15 млн доларів. Ще стільки ж DTEK GROUP BV та її «дочкам» передадуть як безвідсоткову фінансову допомогу. Також АТ «ДТЕК Одеські електромережі» збирається викупити у DTEK GROUP BV електроенергію на 5 млрд 856 млн грн (понад 150 млн доларів). Зазначена причина – необхідність компенсації технологічних втрат електричної енергії на її розподіл.

Крім того, 50 млн доларів тимчасово доступних коштів, акціонерам «одеських електромереж» пропонують розмістити на депозитних рахунках в АТ «Перший український міжнародний банк» (належить Рінату Ахметову).

Прикметно, що в тариф ДТЕК закладено складову на заміну застарілих «радянських» ліній.

Замість того, щоб комплексно оновлювати мережі, одеський монополіст хоче вивести гроші за кордон та покласти у власний банк.

Підвищення тарифів вигідно для влади, олігархів та росіян. А платити за це будуть українці.

Зеленський та Єрмак продовжують захищати олігархів, які роками грабують українців, встановлюючи захмарні тарифи на електроенергію.

Сьогодні вони заявляють про те, що не мають достатньо коштів, щоб відновити енергорозподільчі потужності своїх приватних підприємств. У той же час успішно конвертують частину вкрадених в українців грошей у закордонну нерухомість.

Чекаємо на радісні зойки панів і панянок, які привели до влади  в Україні банду.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Але зараз це немає ніякого сенсу — вона б цей бардак просто очолила би.
11 грудня, 09:45
Політика
У процесі синхронізації енергосистем Балтії з Західною Європою Литва у лютому припинить роботу ЛЕП, а потім їх демонтує.
25 жовтня, 16:05
Опінії
1,5 млрд доларів отримало «Укренерго» лише від міжнародних партнерів. З них чверть пішла на бетонний захист. Де гроші, пане Кудрицький?
28 серпня, 10:03
Опінії
Рішення про покращення забезпечення населення за рахунок імпорту є очевидним.
27 липня, 07:01
Економіка
З 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення буде становити 4,32 грн/кВт.
31 травня, 17:43
Економіка
Ресурсна федерація московії готова збудувати низку атомних енергоблоків великої потужності. Уряд Нарендри Моді надасть для цього майданчики.
27 травня, 08:23