Таємниця кельтської катакомби на безлюдному острові Ґаврині

ІСТОРІЯ
12.09.2023, 16:41
Таємниця кельтської катакомби на безлюдному острові Ґаврині
Фото: Facebook

Загадковий давній прохід освітлюється сонцем лише під час зимового сонцестояння, його випадково виявили дослідники у 1835 році.

Ґаврині вважають однією із найважливіших пам'яток європейського мегалітичного мистецтва, де гробниця винятково добре збереглася і не зазнала впливу сучасних технологій.

Характерною ознакою безлюдного ось вже кілька століть скелястого острова у затоці Морбіан є дивовижний прохід або ж каірн, який 364 дні на рік перебуває у цілковитій темряві.

Але тільки у дні зимового сонцестояння – 20-22 грудня – ця коридорна мегалітична споруда майже повністю насичується природним світлом, демонструючи рідкісним відвідувачам графіку доби неоліту.

До Ґаврині можна дістатися з сусіднього міста Лямор-Баден, що знаходиться на континенті у регіоні Бретань, в якому здебільшого проживають нащадки кельтів – офранцуженні бретонці.

Як вдалося встановити археологам, каірн є суцільною гранітною скелею розмірами 750 на 400 метрів, а його вік оцінений приблизно у 5000 років (тобто, 3600-3400 роки до Різдва Христового – прим. ред.).

На думку дослідників, коридорна гробниця відповідає аналогічним мегалітичним спорудам Локмаріакé та Карнак на півночі Бретані, Мейсгау в Шотландії та Бру-на-Бойн в Ірландії.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що тунелі довжиною 400 м, викопані у самому серці скелі на єґипетському плато Саккара, а не посеред пустелі Сахара, – нині дивують туристів.

Таємниця кельтської катакомби на безлюдному острові Ґаврині_1
Читайте також:
Історія
Перуанські науковці досі не знають, хто створив унікальні геогліфи-велетні, які можуть бути старші за долину Наска. Дослідження тривають.
18 червня, 21:43
Опінії
Теперішня Харківщина здавна була краєм вільних українців. Спершу, вони селилися хуторами поблизу річок, згодом — засновували міста...
03 червня, 20:32
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41