Таємниця кельтської катакомби на безлюдному острові Ґаврині

ІСТОРІЯ
12 вересня, 16:41
Таємниця кельтської катакомби на безлюдному острові Ґаврині
Фото: Facebook

Загадковий давній прохід освітлюється сонцем лише під час зимового сонцестояння, його випадково виявили дослідники у 1835 році.

Ґаврині вважають однією із найважливіших пам'яток європейського мегалітичного мистецтва, де гробниця винятково добре збереглася і не зазнала впливу сучасних технологій.

Характерною ознакою безлюдного ось вже кілька століть скелястого острова у затоці Морбіан є дивовижний прохід або ж каірн, який 364 дні на рік перебуває у цілковитій темряві.

Але тільки у дні зимового сонцестояння – 20-22 грудня – ця коридорна мегалітична споруда майже повністю насичується природним світлом, демонструючи рідкісним відвідувачам графіку доби неоліту.

До Ґаврині можна дістатися з сусіднього міста Лямор-Баден, що знаходиться на континенті у регіоні Бретань, в якому здебільшого проживають нащадки кельтів – офранцуженні бретонці.

Як вдалося встановити археологам, каірн є суцільною гранітною скелею розмірами 750 на 400 метрів, а його вік оцінений приблизно у 5000 років (тобто, 3600-3400 роки до Різдва Христового – прим. ред.).

На думку дослідників, коридорна гробниця відповідає аналогічним мегалітичним спорудам Локмаріакé та Карнак на півночі Бретані, Мейсгау в Шотландії та Бру-на-Бойн в Ірландії.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що тунелі довжиною 400 м, викопані у самому серці скелі на єґипетському плато Саккара, а не посеред пустелі Сахара, – нині дивують туристів.

Таємниця кельтської катакомби на безлюдному острові Ґаврині_1
Читайте також:
Світ
Гробниця першого китайського імператора з династії Цінь — Ши Хуан-ді — зберігає безліч загадок. Науковці поки не відкопали тіло правителя.
вчора, 19:45
Полтава
Знахідки з колекції археологічних досліджень по вулиці Стрітенській доводять, російський вплив був мінімальний. Особливо у буденному житті.
25 вересня, 17:18
Позиція
Представники громадської спілки Останній Бастіон навели лад на прадавньому місці сили.
18 вересня, 08:37
Спорт
Для багатьох європейців і американців ця давня традиція викликає відразу й огиду. Але для самих мешканців Афґаністану вона – усталена норма.
15 вересня, 18:35
Світ
У Музеї образотворчих мистецтв Шалви Аміранашвілі, розташованого у Тбілісі, виставлено цінний артефакт доби раннього Середньовіччя.
13 вересня, 16:49
Історія
Вавилонська держава успадкувала від попередників – шумерів і аккадців – чимало пам'яток, але закони та судочинство мала власні.
10 вересня, 20:58