У Північній Італії виявлено величезний храм часів Ісуса Христа

СВІТ
25 серпня, 16:00
У Північній Італії виявлено величезний храм часів Ісуса Христа
Фото: Ancient Origins

Під час розкопок у містечку Сарсіна регіону Емілія-Романья археологи натрапили на давньоримський капітолій, де поклонялися Юпітеру.

Відповідні знімки приголомшливої знахідки оприлюднила пресслужба міністерва культури Італійської республіки, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За словами науковців, датована I століттям після Різдва Христового культова споруда – справжній археологічний скарб, – бо перебуває у винятковому незайманому стані.

Прикметно, але поряд із язичницьким храмом типу Капітолій знаходиться тротуар з пісковику, який ідеально зберігся; припускають, що ним ходили виключно жерці.

«Сама будівля має чотирикутну форму з горизонтальними рядами туфових блоків, ідентифікованих як постамент ще першого, а отже значно старішого храму племені умбрійців. Він був присвячений тріаді давньоримських божеств: Юпітеру, Юноні та Мінерві. Тобто, перед нами ніщо інше як добре збережений Капітолій, чия підлога встелена світло мармуровими плитами. Всередині також є дренажна система», – зазначили в італійському мінкульті.

Археологи додають, що вказана знахідка у містечку Сарсіна є важливим елементом історії релігійного життя Римської імперії доби її розквіту, а ще може дати цінні відомості про розвиток конкретної географічної області.

«Наші науковці давно не стикалися з подібним цінним відкриттям часів Христа. Це має бути важливий внесок у наше розуміння минулого і надалі матиме важливе значення для історичних та археологічних досліджень», – підсумував профільний міністр Дженнаро Санджуліано.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що під час санкціонованих владою Меріди розкопок, археологи виявили добре збережений давньоримський візерунок із кольорових каменів.

У Північній Італії виявлено величезний храм часів Ісуса Христа_1
Читайте також:
Історія
Від Трипільської доби терен України — ласа здобич для сусідів. Бо всі ресурси, включно з людськими, становлять неабиякий інтерес чужинців.
13:30
Історія
Археологи випадково натрапили на скульптуру ассирійського захисного божества у пустелі неподалік Мосула. Вона добре збереглася попри вік.
06:55
Мистецтво
Вітчизняні музейники та етнографи знайшли у книзі, видану у XVII столітті, унікальний запис. Він не релігійного змісту українською мовою.
08 грудня, 19:16
Війна
Поки вітчизняне міністерство культури тринькає гроші платників податків, українці повертають спадщину з небуття. Все роблять самотужки.
06 грудня, 20:33
Історія
Один із найдавніших символів в історії людства. Солярний знак, усім відомий як «свастика», насправді не несе ніякої загрози.
22 листопада, 09:19
Політика
Нині відзначаємо день пам'яті преподобного Нестора. Ченця Печерського монастиря, який, як вважається, започаткував писемну українську мову.
27 жовтня, 11:44