Таємниця найвідомішого давньогрецького парадоксу досі не з'ясована

СВІТ
19.06.2023, 20:40
Таємниця найвідомішого давньогрецького парадоксу досі не з'ясована
Фото: Facebook

Співвідношення таких понять, як незавершеність і нескінченність, породило essentialia constitutiva, на яке нема Соломонового рішення.

Коли прагнеш вловити сутність якогось явища – той невід'ємний, внутрішній зміст, який прихований від безпосереднього сприйняття (але без якого предмет неможливо осмислити), чомусь згадується полювання пса Лелапа на Тевмеську лисицю.

Історія така: з волі Зевса була створена Тевмеська лисиця,  яку ніхто і ніколи не міг наздогнати, проте з волі Зевса також був створений і пес Лелап, який завжди ловив те, за чим гнався.

Фіванский володар (власне, цар) Амфітріон запросив Кефала із псом Лелапом вполювати цю Тевмеську лисицю, яка постійно спустошувала Кадмею.

Виник парадокс – пес, який завжди наздоганяє будь-яку переслідувану здобич, женеться за лисицею, яку неможливо впіймати.

Тому, щоби уникнути такої непослідовності, Зевс вирішив перетворити обох тварин на камінь, а потім переніс їх на небеса:

  • Тевмеську лисицю у вигляді сузір'я Лисички (Vulpecula);
  • Пса Лелапа – Великого Пса (Canis Major).

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Історія
Якщо не можеш вплинути на обставини, зміни своє ставлення до них. Так говорив 16-й римський імператор і за сумісництвом славетний філософ.
24 квітня, 21:32
Життя
Відомий німецький драматург, який боровся проти нацистської диктатури, ненавидів війни. Причина: він був ветераном Першої світової.
08.10.2023, 20:45
Життя
Спіраль у нескінченність... Те, що дехто кличе золотим перетином, німецький філософ і математик називав великим задумом.
29.07.2023, 20:03
Історія
Японська філософія, що знадобиться у повсякденному житті та допоможе у досягненні успіху.
25.07.2023, 15:10
Історія
Історією людства є низка реальних і уявних подій, а трактуванням займаються політично ангажовані інтерпретаторами. Чи так це? З'ясовуємо!
10.07.2023, 18:24
Політика
Так зване "суспільство постправди", яким після 24.II.2022 виявилися українці, –  вразливе до дезінформації, конспірології та теорій змови.
16.05.2023, 19:35