Тегеран і Ер-Ріяд ділять багатостраждальний Ємен, – Anadolu Ajansı

СВІТ
02.10.2022, 20:06
Тегеран і Ер-Ріяд ділять багатостраждальний Ємен, – Anadolu Ajansı
Фото: Crisis Group

Шанс на довгострокове перемир'я у найбіднішій країні Близького сходу, де понад 10 років точиться громадянська війна, наразі мінімальний.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі, підготовленого та оприлюдненого редакцією провідного турецького видання "Anadolu Ajansı", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що небажання проіранських повстанців-хуситів продовжувати попередні домовленості щодо припинення вогню, а також суперечності між міжнародно визнаним урядом Ємену та Південною перехідною радою – загрожують новим витком збройного протистояння.

Угоду про тимчасове перемир'я було досягнуто у квітні поточного року під егідою Організації Об'єднаних Націй, проте трійка зовнішніх гравців – Тегеран, Ер-Ріяд і Абу-Дабі – не бажають внутрішньоєменської деескалації багаторічного конфлікту.

Натомість інші регіональні сили та міжнародні структури неодноразово заявляли, що ситуація, за якої законний уряд Ємену підтримується Саудівською Аравією, повстанці-хусити – Іраном, а південноєменські сепаратисти – Об'єднаними Арабськими Еміратами, – не може призвести до сталого миру.

Окремо один від одного Туреччини та сусідній Оман висловлювали надії на те, що місії ООН вдасться сформувати новий фундамент для досягнення режиму припинення вогню між сторонами, проте реалії країни не обіцяють позитивного результату.

Командування урядових сил Ємену днями повідомило, що лише за добу хусити 16 разів порушували перемир'я на фронтах, переважно у провінції Таїз: на сьогодні ця місцевість є найнебезпечнішою для перебування цивільних, оскільки на її терені точаться запеклі бої.

Варто зазначити, що повстанцям, які контролюють всю західну частину близькосхідної країни, протистоять неоднорідні сили, підтримувані різними зовнішніми гравцями; з одного боку просаудівською коаліцією, а з іншого, – ОАЕ і Пакистаном.

Західні військові експерти та аналітики переконані, що за останні 5 місяців перемир'я хусити використали для підготовки нових загонів бійців, переозброєння та передислокації своїх сил, створюючи нові оборонні позиції в Ємені, відтак новий виток ескалації слід очікувати у найближчі тижні.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що закостенілий військово-релігійний уряд Ірану зосереджується і планує залляти вулиці міст кров'ю тисяч мітингарів, обурених беззаконням.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Ер-Ріяд і Дамаск наближаються до укладання угоди про відновлення зв'язків після перемовин, посередником у яких виступила... Москва.
24 березня, 18:25
Світ
Військово-релігійний режим аятол наперекір запровадженим понад 40 років тому набиває кишені валютою завдяки продажам ракет і безпілотників.
17 лютого, 18:21
Світ
Державне телебачення показало кадри різноманітних винищувачів і військових безпілотників на секретній базі “Eagle 44”.
07 лютого, 22:37
Економіка
Багаторічна соціально-економічна криза, спричинена постійними політичними сварками, відкинула Ліван на край прірви зубожіння та безробіття.
02 лютого, 18:33
Світ
За останні два тижні понад 126 афганців загинули від переохолодження або від токсичних випарів газових обігрівачів.
26 січня, 19:58
Світ
Попри щоденні обстріли військ підконтрольних маріонетковому російсько-іранському диктатору Башару аль-Асаду у Сирії триває збір оливок.
08.11.2022, 20:23