У протестувальників є шанс повалити режим в Ірані – Reuters

СВІТ
01.10.2022, 20:27
У протестувальників є шанс повалити режим в Ірані – Reuters
Фото: Breitbart

Закостенілий військово-релігійний уряд Ірану зосереджується і планує залляти вулиці міст кров'ю тисяч мітингарів, обурених беззаконням.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі, підготовленого та оприлюдненого редакцією авторитетного видання "Reuters", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що верховний лідер країни – Рахбар – аятола Алі Хаменеї спільно з президентом Ебрагімом Раїсі та командиром Корпусу вартових ісламської революції Хоссейном Саламі мають намір придушити протести.

Саме ця трійця відповідальна, з одного боку, за внутрішні терор і репресії проти інакодумців, а з іншого, – за зовнішньополітичні загрози, зокрема передачу РФ дронів-камікадзе для ведення агресії проти України.

«Попри зростальну хвилю вуличних безладів клерикальні правителі Ірану не поспішають втручатися у ситуацію, а маневрують задля завдання болючого удару розрізненим протестувальникам. Дедалі сміливіші мітинги, перерісши у деяких містах у ґерилью, змусили рахбара Хаменеї, президента Раїсі та генерала Саламі зайняти глуху оборону. Навіть столицю країни – Тегеран – режим не контролює повністю, чим скоріше за все скористаються протестувальники, коли висунуть узгодженого лідера або групу лідерів, згодних кинути виклик чинному уряду. А доти на вулицях палять портрети аятоли, скандують "Смерть диктатору!" та закликають до радикальної реформації державного устрою Ісламської Республіки.

Те, що нині відбувається в Ірані деяким аналітикам та навіть історикам нагадує події понад 40-річної давнини. Але тепер молодь хоче знести не прозахідного шаха, а зашкарублу тиранію, керовану одночасно муллами та генералами. Подальше розгортання заворушень становить серйозну небезпеку для пріоритету, який визначило тривале правління Хаменеї – виживання проєкту Ісламської Республіки, котра керується шаріатом і догмами шиїтської гілки мусульманства. У разі, якщо хворий і старий аятола помре, а його оточення не зможе вчасно висунути наступника, вулиця може взяти гору та змінити владу у країні», – висновується у матеріалі видання "Reuters".

Наразі передбачити хід подій у неспокійному Ірані важко, адже якщо у західних і південних провінціях населення на 100% не сприймає теперішній режим, то у східних і північних зберігається достатній відсоток лояльних громадян.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", колись напозір стабільну шиїтську теократію, засновану на хвилі революції 1979 року, все більше огортає внутрішній хаос.

Читайте також:
Світ
Сіоністська маріонетка із берегів Потомаку обрала шлях конфронтації з Ізраїлем. 46-й президент США вмив руки палестинською кров'ю.
11 квітня, 12:19
Світ
Сміховинний військово-релігійний політичний режим в Ірані нарешті відповів сіоністам. Усі посольства Ізраїля названо «законною ціллю».
09 квітня, 19:34
Політика
Дипломатичний діалог між Абу-Дабі та Тель-Авівом «заморожено» на невизначений термін. Причина: вбивство 7 працівників ООН у Ґазі.
07 квітня, 14:42
Світ
«ЗА» проголосувало 14 членів Ради безпеки із 15, США – утрималися.
25 березня, 18:07
Світ
Держдеп США оголосив санкції проти низки ізраїльських поселенців на окупованому Західному березі річки Йордан.
15 березня, 09:25
Світ
На жаль, припинення масових убивств у смузі Ґази триватиме не довше за священний для мусульман місяць Рамадан. Потім терор відновиться.
28 лютого, 08:23