У протестувальників є шанс повалити режим в Ірані – Reuters
Закостенілий військово-релігійний уряд Ірану зосереджується і планує залляти вулиці міст кров'ю тисяч мітингарів, обурених беззаконням.
Про це йдеться в аналітичному матеріалі, підготовленого та оприлюдненого редакцією авторитетного видання "Reuters", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Зазначається, що верховний лідер країни – Рахбар – аятола Алі Хаменеї спільно з президентом Ебрагімом Раїсі та командиром Корпусу вартових ісламської революції Хоссейном Саламі мають намір придушити протести.
Саме ця трійця відповідальна, з одного боку, за внутрішні терор і репресії проти інакодумців, а з іншого, – за зовнішньополітичні загрози, зокрема передачу РФ дронів-камікадзе для ведення агресії проти України.
«Попри зростальну хвилю вуличних безладів клерикальні правителі Ірану не поспішають втручатися у ситуацію, а маневрують задля завдання болючого удару розрізненим протестувальникам. Дедалі сміливіші мітинги, перерісши у деяких містах у ґерилью, змусили рахбара Хаменеї, президента Раїсі та генерала Саламі зайняти глуху оборону. Навіть столицю країни – Тегеран – режим не контролює повністю, чим скоріше за все скористаються протестувальники, коли висунуть узгодженого лідера або групу лідерів, згодних кинути виклик чинному уряду. А доти на вулицях палять портрети аятоли, скандують "Смерть диктатору!" та закликають до радикальної реформації державного устрою Ісламської Республіки.
Те, що нині відбувається в Ірані деяким аналітикам та навіть історикам нагадує події понад 40-річної давнини. Але тепер молодь хоче знести не прозахідного шаха, а зашкарублу тиранію, керовану одночасно муллами та генералами. Подальше розгортання заворушень становить серйозну небезпеку для пріоритету, який визначило тривале правління Хаменеї – виживання проєкту Ісламської Республіки, котра керується шаріатом і догмами шиїтської гілки мусульманства. У разі, якщо хворий і старий аятола помре, а його оточення не зможе вчасно висунути наступника, вулиця може взяти гору та змінити владу у країні», – висновується у матеріалі видання "Reuters".
Наразі передбачити хід подій у неспокійному Ірані важко, адже якщо у західних і південних провінціях населення на 100% не сприймає теперішній режим, то у східних і північних зберігається достатній відсоток лояльних громадян.
Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", колись напозір стабільну шиїтську теократію, засновану на хвилі революції 1979 року, все більше огортає внутрішній хаос.