Тегеран тримає на короткому повідці Москву, – Віденський центр із роззброєння

СВІТ
08.11.2022, 17:00
Тегеран тримає на короткому повідці Москву, – Віденський центр із роззброєння
Фото: Atalayar

Історично склалося так, що кремлівський режим завжди захищав право шиїтської диктатури в Ірані на власну ядерну енергію.

Заручившися підтримкою Пекіна, Москва регулярно прагнула обмежити санкції Організації Об'єднаних Націй проти Тегерану.

Про це під час щорічної Конференції з атомної безпеки у Вашинґтоні заявила доктор наук, старший науковий співробітник Віденського центру з роззброєння та нерозповсюдження зброї Ганна Нотте.

За її словами, попри тісну співпрацю, російські лідери ніколи не хотіли, щоб Іран став державою, яка має власну ядерну зброю, бо тоді Кремль не зможе впливати на Тегеран і політику тамтешнього уряду.

«Сьогодні не можна виключати, що росія, котра взяла курс на зіткнення із Заходом, може розглядати ядерне хеджування Ірану, як бажаний подразник, що відвертає увагу того ж таки Захід. Хоча нинішнє російське керівництво, як і раніше, воліє, щоб в Ірану не було бомби, воно цілком розглядає ядерний шантаж Тегерана скоріше як корисний, ніж тривожний фактор. Особливо з урахуванням того, що останніми роками Іран менше загрожує самому Кремлю.

На тлі провальної кампанії в Україні, росія віддає перевагу невизначеності щодо долі Спільного всеосяжного плану дій, як успішної угоди, так і її формального краху. Але якщо продовження дипломатичних методів після проміжних виборів у США виявиться неможливим, а західні держави оголосять угоду про ядерне нерозповсюдження мертвою, росія, напевно, спробує захистити Іран від будь-яких наслідків. Москва, ймовірно, захищатиме Тегеран у Раді Безпеки ООН, намагатиметься ускладнити зусилля Заходу щодо "скасування" санкцій ООН і надасть Ірану більш сучасні системи ППО та іншу зброю», – висловилася доктор наук Ганна Нотте.

Водночас старший науковий співробітник Віденського центру з роззброєння додає, що постача дронів-камікадзе і балістичних ракет іранського виробництва російському агресору цементує відносини двох країн-ізгоїв, які не зможуть надалі існувати без обопільної підтримки один одного у всіх проблемних питаннях.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що міністерство закордонних справ Ірану стверджує, що Тегеран нібито не знав про застосування дронів проти України.

Читайте також:
Політика
Владімір Путін усьому голова, а інших партій чи лідерів в уяві росіян немає, бо і примарні перспективи майбутнього розвіялися 24.II.2022.
27 січня, 17:36
Світ
Азійська комуністична диктатура зі столицею у Пекіні отримує чималі вигоди від тривалої російської воєнної агресії та геноциду українців.
24 січня, 18:36
Політика
Українська і західна громадськість перебільшують роль путінських опричників, заплямованих кров'ю невинних. У Кремлі є "сірий кардинал".
15 січня, 16:30
Економіка
Лукашенківський режим намагається приховати від своїх громадян і всього світу реальний стан економіки, але шило у мішку не приховати.
12 січня, 18:28
Світ
Уперше, починаючи з 16 вересня 2022 року, на теренах близькосхідної ісламської республіки істотно знизився рівень усенародного невдоволення.
12 січня, 14:01
Політика
На тлі воєнних поразок в Україні російський режим цементує владу всередині РФ. Кремль знищуватиме декларативні рештки федеративного устрою.
05 січня, 17:59