Технологічна війна на виснаження згубна для України

ВІЙНА
20 жовтня, 11:45
Технологічна війна на виснаження згубна для України
Фото: Останній Бастіон

Важливо пам'ятати: коли поширюються звістки про тяжку ситуацію для українських захисників, — не означає, що російським окупантам легко.

На цьому наполягає аналітик Данського королівського оборонного коледжу пан Андерс Нільсен. Він застерігає читачів утриматися від однобічного сприйняття написаного різними журналістами чи сказаного на позір авторитетними експертами.

Створюється враження, що багато ЗМІ зараз свідомо забули про те, що означає війна на виснаження, особливо для України. Хоча існує багато публікацій на цю тему, проте вони відрізняються залежно від того, про кого і для кого вони пишуться.

«Коли справа стосується РФ, то багато газет пишуть про те, як російська економіка не може підтримувати війну нескінченно і почне зазнавати серйозних труднощів. Однак про Україну пишуть докладніше і в іншому контексті: про стан справ на фронті, про затримки із наданням військової допомоги, про проблеми з мобілізацією, дезертирами та про втому від війни у населення.

З одного боку, це викликано тим, що Україна і росія дуже різні, власне, війна по-різному на них впливає. Проте водночас західні журналісти мають доступ в Україну, вони можуть приїхати та безпосередньо поговорити з людьми, як цивільними, так і військовими. Таким чином, їхні розповіді про Україну є більш особистими, не треба нічого вигадувати зайвого», — зауважує Андерс Нільсен.

Натомість щодо російської сторони західна преса змушена лише посилатися на думки експертів, заяви тамтешніх чиновників або сухі цифри економічної статистики, які видають із дозволу Кремля. Такі історії не мають особливого сенсу, якщо дивитися на них у відриві одна від одної.

«Зараз триває війна на виснаження, і жодна зі сторін — ні Україна, ні росія — не може перемогти іншу. Сенс війни на виснаження якраз і полягає у тому, щоби виснажити іншу сторону поки не з'явиться достатньо переваги для перемоги над нею. Війна триває вже довгий час, і виснаження починає по-справжньому даватися взнаки.

Важливо пам'ятати, що у війні на виснаження саме так і відбувається. Бо подібні конфлікти — це завжди важко, це завжди згубно для людей, особливо для українців, які є жертвою російської агресії. І не дивно, що ми чуємо, що обом сторонам важко — якби важко було тільки одній стороні, то це б означало, що інша отримує перевагу і це вже не війна на виснаження. Тож варто коригувати розрахунки.

Війна — це завжди тяжко і, ймовірно, що у майбутньому буде ще тяжче. У майбутньому ми, ймовірно, побачимо контури того, хто отримує перевагу, щоби перемогти у війні, і що це означає, що війна йде до фінальних стадій; однак поки цього не сталося і передчасно вишукувати ознаки близької поразки Москви, а тим паче Києва», — наголосив Андерс Нільсен.

Опріч того медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що станом на тепер Північноатлантичний альянс не готовий до відбиття російської агресії. Західним партнерам України бракує згуртованості та єдиного погляду на Кремль.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Роками наші діаспоряни ведуть запеклу боротьбу проти ворожих інформаційних ресурсів на Заході. Нарешті маємо перші успіхи в Естонії.
16 серпня, 12:31
Опінії
Зе-банда прогріває українських ґоїв на предмет замирення з окупантом. Певно через це прислуга олігархів і закручує всі гайки населенню.
21 липня, 17:30
Війна
По кадрових змінах у міністерстві війни РФ в окупаційно-терористичному контингенті порушили тему агітації. Мізки промиватимуть якісніше.
26 травня, 09:37
Політика
У чому схожість Голодомору і подій російсько-української боротьби 2014-2023 років?
09.10.2023, 10:30
Політика
Українські захисники не "гарматне м'ясо", з-поміж них є безліч інтелектуалів зі ступенями, які потребують читання якісної літератури.
17.09.2023, 17:37
Світ
Глобальні енергетична та продовольча кризи, спричинені російською агресією, витискають з інформпростору жертовність українського народу.
03.06.2022, 16:00