Телеканал «Г+Г» Коломойського викрили на брехні про Бабин Яр

ПОЛІТИКА
13.10.2021, 11:36
Телеканал «Г+Г» Коломойського викрили на брехні про Бабин Яр

Попри маніпуляції нащадків Юдиного коліна битва за історичну правду триває!

Тематична програма "Право на владу" на олігархічному каналі "1+1" знову потрапила у черговий скандал, на цей раз через відверту брехню про участь членів ОУН у розстрілі євреїв у Бабиному Яру.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив кандидат історичних наук, краєзнавець, дослідник теоретичних і практичних проблем збереження історико-культурної спадщини Сергій Кот.

За його словами, ведуча Наталя Мосейчук і кілька гостей студії у стилі ґьоббельсівської пропаганди приписали злочини нацистів українським націоналістам під проводом полковника Андрія Мельника.

«Щойно на цій програмі пролунала відкрита брехня на адресу членів ОУН-Мельника. Їх звинуватили у причетності до розстрілів тисяч євреїв у Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року. У тому числі абсолютно нахабно і безапеляційно один із запрошених "експертів" заявив, що "розстрільні" списки нібито перед тим складала міська адміністрація, яку очолював Володимир Багазій. І ніхто, абсолютно ніхто у студії не заперечив це брехливе звинувачення. Уявіть, ніхто! І це або рівень компетентності запрошених у студію, або, що може бути ще прикріше, – ​"делікатне промовчування" тих, хто знає правду», – заявив історик Сергій Кот.

Фаховий дослідник українського минулого додає, що ведучій і запрошеним гостям варто було б відвідати музеї та архіви, щоби вивчити документи того періоду, перед тим, як розповідати нісенітниці та відверто брехати глядачам з екранів телебачення.

«До відома Наталі Мосейчук і до відома того, хто у студії поширив цю брехню у стилі совєцько-кадебістських міфів:

По-перше, київська міська поліція була створена лише 30 вересня 1941 року, коли німецькі військові, які здійснювали контроль над містом, офіційно видали відповідний наказ про дозвіл створити таку міську поліцію. І це був лише наказ. А перші 500 майбутніх поліціянтів були привезені автівками 1 жовтня з табору совєцьких військовополонених із-під Житомира. І це були добровольці – вчорашні солдати та офіцери Червоної Армії. Ініціатори створення Київської поліції дійсно були учасники похідних груп ОУН-М, які у такий спосіб планували започаткувати основу для української армії. Але правдою є те, що вони знайшли відгук у вчорашніх радянських вояків, які масово і добровільно їх підтримали та пішли на цю службу. У майбутньому цей план провалився і німці поарештовували й стратили багатьох націоналістів, які були у поліційній формі. Поліція була повністю реорганізована. У Київ на початку 1942 року завезли тисячі відібраних і навчених вже самими нацистами нових добровольців-поліцейських, які були дійсно готовими виконувати будь-яку брудну роботу.

По-друге, цивільна адміністрація у Києві була створена на зборах громадськості в одній зі шкіл на Подолі 23 вересня 1941 року та очолив її як міський Голова відомий науковець професор Олександр Оглоблин. Володимир Багазій тоді був обраний його заступником; він очолив Київську міську управу вже у 1942 р., коли Оглоблин пішов з цієї посади. Сам Багазій був розстріляний нацистами у Бабиному Яру разом із сином Ігорем навесні 1942 року як прибічники українських націоналістів. І немає жодних підтверджених свідоцтв, що Оглоблин чи Багазій були причетні до розстрілів київських євреїв у Бабиному Яру.

Зате є абсолютно тверді свідчення, що окремі українські націоналісти рятували євреїв під час розстрілів 29-30 вересня 1941 року і пізніше. Як мінімум відомі два прізвища з тих членів ОУН-М, хто рятував євреїв і хто згодом самі були розстріляні у Бабиному Яру нацистами. І деякі з врятованих пережили Голокост і війну та дали свої правдиві свідчення вже коли СССР почав руйнуватися. Та хіба тих, хто рятував тоді євреїв, бувши членами ОУН, зарахують до числа "Праведників"?! Бо з часів совєччини міцно вбитий у голови стереотип, що такого просто не може бути, бо не може бути ніколи.

І цей совєцький стереотип не знати коли буде витравлений із суспільної свідомості не лише в Україні, але й у світі. А програмі "Право на владу" маємо побажати ретельніше добирати учасників телешоу, щоби хоч хтось мав змогу та відвагу  висловлювати правду у подібних ситуаціях», – підсумовує історик Сергій Кот.

Науковець підсумовує, сучасним українцям далеко не все одно, хто, що, з якою метою та за чиї гроші вже будує і ще збирається будувати на території Бабиного Яру, при цьому викривляючи історію, підміняючи факти вигадками.

А проте, варто нагадати українському суспільству, що так звані 200 тисяч з лишком розстріляних євреїв у Києві насправді обраховуються 35 тисячами вбитих, про що свідчать численні архівні документи.

Розгледіти самостійно маніпуляції ведучої та переважної більшості запрошених гостей наші читачі можуть у відеоролику, викладеному нижче:

Читайте також:
Як "діди-визволителі" воювали на Рівненщині... у 1946 році
10 січня, 17:05
Традиція шанування лідерів української нації, від яких стає неприємно нашим сусідам і чужинцям, — це одна з основ нашої незалежності.
05 січня, 08:42
У Новомосковську відкрили пам’ятник полеглим героям АТО/ООС
24.12.2021, 19:55
Пам'ять великого сина чеченського народу і першого президента Республіки Ічкерія увічнили у турецькому Кьорфезі.
24.12.2021, 08:42
Чинний Гадяцький міський голова Володимир Нестеренко свідомо саботує проведення декомунізації, бо сповідує антиукраїнські цінності.
22.12.2021, 11:46
Влада Гадяча саботує виконання чинного законодавства України про декомунізацію і засудження тоталітарних режимів.
21.12.2021, 14:26