Темпи російських штурмів у районі Бахмута суттєво знизилися: карти боїв ISW

ВІЙНА
02.04.2023, 09:01
Темпи російських штурмів у районі Бахмута суттєво знизилися: карти боїв ISW

"Великий" російський наступ не досяг цілей, які поставив путін

"Великий" російський наступ не досяг цілей, поставлених кремлівським бункерним щуром владіміром путіним, щодо захоплення адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей до 31 березня.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадали, що 22 грудня начальник генштабу ЗС рф Валерій Герасимов заявив, що окупанти зосередили основні зусилля на захопленні Донецької області.

Через понад місяць, а саме на початку лютого 2023 року, росіяни розпочали зимову наступальну операцію на лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна-Лиман.

Згодом міністерство оборони Великої Британії зауважило, що Герасимов не зміг розширити російський контроль над Донбасом і досяг лише незначних здобутків, збільшивши кількість мобілізованих.

Своєю чергою представник української розвідки Андрій Юсов розповів, що Герасимов не досяг цілей захопити Донбас до 31 березня, встановлених путіним.

Росіяни повинні завершити свій наступ

У звіті ISW мовиться, що російські мілблогери стурбовані тим, що війська рф повинні завершити свої наступальні операції в Бахмуті та Авдіївці, щоб підготуватися до українського контрнаступу.

"Мілблогери розчаровані, що протягом зими не було вирішальних боїв, і зауважили, що рф не зможе продовжувати наступальну операцію, якщо не зможе убезпечити Бахмут і Авдіївку в найближчі тижні", - інформують фахівці.

Маріонетка Кремля Олександр Ходаковський зазначив, що невдачі під час наступу спричиняють втрати живої сили та викликають негативні настрої серед особового складу. Водночас він стверджував дехто може намагатися повторити наступ з особистих причин.

Коментар Ходаковського, ймовірно, означає, що Герасимов переслідує особистий інтерес у повторенні наступу, щоб зберегти прихильність путіна.

"росії бракує бойової потужності, необхідної для підтримки більш ніж одного великого наступу в Донецькій і Луганській областях, а триваючі кампанії мобілізації в рф та на окупованих територіях можуть свідчити про те, що Москва готується до нестачі резервів", - додали в Інституті вивчення війни.

Ключові висновки аналітиків ISW:

  • Московія незабаром може змінити своє вище військове командування через невдалий зимовий наступ.
  • Окупаційні війська вели обмежені наземні атаки на лінії Сватове-Кремінна.
  • Ординські війська не здобули жодних підтверджених успіхів у Бахмуті та навколо нього та продовжували наступальні операції вздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк.
  • Окупанти продовжували розбудовувати оборону на окупованому півдні України.
  • На росії 1 квітня розпочався піврічний призов, найбільший з 2016 року.
  • Окупанти продовжують депортувати українських дітей до рф за схемами відпочинку та реабілітації.
  • росіяни критикували білоруського диктатора Олександра Лукашенка за те, що з середини 1990-х років рф та Білорусь не продовжують зусилля щодо створення Союзної держави.

У районі Бахмута протягом 1 квітня відбулося 25 бойових зіткнень. Темпи російського штурму продовжують знижуватися порівняно з двотижневою давниною.

Ситуація у Луганській та Харківській областях

Окупаційні війська здійснили обмежені наземні атаки на лінії Сватове-Кремінна 1 квітня. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели невдалі наступальні дії поблизу Кремінної (за 21 км на північний захід від Кремінної біля Червонопопівки та Макіївки і в межах 20 км на південь від Кремінної біля Діброви, Григорівки, Білогорівки та Верхньокам'янського).

Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня та 1 квітня, показали, що українські сили здійснили обмежене просування на захід від Червонопопівки та на північний схід від Верхньокам’янського. У Луганській обласній військовій адміністрації заявили, що найбільш інтенсивні бої точилися біля Білогорівки.

Речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий розповів, що російські сили, які діють на Куп'янсько-Лиманському напрямку, сформовані переважно з мобілізованого особового складу десантно-мотострілкових підрозділів та підрозділів 2-го армійського корпусу "ЛНР".

Темпи російських штурмів у районі Бахмута суттєво знизилися: карти боїв ISW_1

Бої у Донецькій області

1 квітня російські війська не досягли жодних підтверджених досягнень у Бахмуті та його околицях. Нещодавно в районі Бахмута випав сильний сніг, і погодні умови могли уповільнити просування росіян у місті.

У Генштабі України повідомляли, що російські війська продовжували штурм самого Бахмута та вели безуспішні наступальні операції в районі Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) та Іванівського (6 км на захід від Бахмута).

Речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий інформував, що в районі Бахмута відбулося 25 бойових зіткнень, а темпи російського штурму продовжують знижуватися порівняно з двотижневою давниною.

Череватий заявив, що російські сили продовжують перегрупування в районі Бахмута, і ISW раніше оцінювали, що окупаційні війська можуть вирішити повторно залучити особовий склад і ресурси після перегрупування, щоб збільшити темп наступу в Бахмуті та навколо нього.

Темпи російських штурмів у районі Бахмута суттєво знизилися: карти боїв ISW_3

1 квітня російські війська продовжували наступ вздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 квітня, показують, що українські війська, ймовірно, досягли незначних успіхів на північний схід від Водяного (8 км на південний захід від Авдіївки).

Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії в районі Авдіївки, Новобахмутівки (14 км на північний захід від Авдіївки), а також у 27 км на південний захід від Авдіївки поблизу Сіверного, Первомайського та Мар’їнки.

Український Генштаб 1 квітня повідомив, що окупаційні війська здійснили близько 20 штурмів у районі Мар’їнки з приблизно 70, які вони провели по всій Україні. Відносно високі темпи російських наступальних операцій навколо Мар’їнки, ймовірно, відволікають живу силу та ресурси, які російські сили інакше могли б залучити до своїх останніх спроб активізувати операції в районі Авдіївки.

Ймовірно, окупаційні війська відвернули частину особового складу та ресурсів від Бахмута та, ймовірно, вирішили не відновлювати наступальні операції на Вугледар (30 км на південний захід від міста Донецьк), щоб активізувати операції в районі Авдіївки в надії оточити населений пункт.

Однак ординські наступальні операції в районі Мар’їнки не сприяють зусиллям росії оточити Авдіївку, і російським військам доведеться просунутися далеко за межі Мар’їнки, щоб наступальні дії призвели до значних операцій чи навіть тактичних успіхів. Окупаційні війська намагалися захопити Мар’їнку з початку повномасштабного вторгнення в Україну і з того часу просунулися лише приблизно на два кілометри вглиб населеного пункту.

1 квітня окупаційні війська не здійснювали жодних підтверджених наземних атак у західній частині Донецької області.

Темпи російських штурмів у районі Бахмута суттєво знизилися: карти боїв ISW_5

"Південна вісь"

Окупаційні війська продовжували розбудовувати оборону на окупованому півдні України.

"Радіо Свобода" опублікувала супутникові знімки, які показують, що окупаційні війська побудували нові укріплення в Криму з початку 2023 року.

На знімках видно, що окупаційні війська збудували оборону за адміністративним кордоном біля КПП "Армянськ", на Перекопському перешийку, на пляжах Євпаторії та вздовж траси E97 і E105.

Супутникові знімки, опубліковані 1 квітня, показують, що російські війська з початку 2023 року укріпили аеропорт Бердянськ траншеями та "зубами дракона", а також будували оборону вздовж дороги, що веде до аеропорту.

Окупаційні війська продовжують розбудовувати оборону в тилових районах лінії фронту, що свідчить про те, що ординські війська можуть бути стурбовані своєю здатністю утримувати окуповані території на півдні України.

1 квітня окупаційні війська здійснили обстріли Запорізької та Херсонської областей.

Темпи російських штурмів у районі Бахмута суттєво знизилися: карти боїв ISW_7
Темпи російських штурмів у районі Бахмута суттєво знизилися: карти боїв ISW_9

Читайте також:
Політика
Чи хочете ви майбутнє, в якому Канада приєднається до ЄС, Росія пануватиме в Арктиці, а Китай керуватиме Латинською Америкою?
17 січня, 11:46
Політика
Гучно пролунала заява радника 47-го президента США із національної безпеки. Майк Волтц закликав владу України знизити мобілізаційний вік.
15 січня, 12:36
Політика
Попри дипломатичний хист окремих наших чиновників, нема рецепта, як змінити ставлення західних суспільств ззовні. Їм там бракує сміливості.
15 січня, 07:18
Війна
У війні перемагає той, хто запропонує таке нове світобачення і порядок, які об’єднають більшість партнерів.
14 січня, 10:32
Світ
Як Гренландія може допомогти США стримати Росію та Китай?
11 січня, 07:30
Економіка
Поразка Києва у війні коштуватиме Вашинґтону дорожче, ніж допомога. Адміністрації президента Дональда Трампа є над чим поміркувати.
10 січня, 21:43