Термін тримання під вартою можуть збільшити вдвічі

ПОЛІТИКА
01.06.2022, 09:25
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

На фронті ми боремося з рашизмом, не помічаючи, як режим, під час війни, знищує права людини в Україні

До порядку денного засідання Верховної Ради на 31 травня було включено законопроект 7370 голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергія Іонушаса щодо внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень досудового розслідування в умовах воєнного стану.

Термін тримання під вартою можуть збільшити вдвічі_1

Цим законопроектом пропонується збільшити максимальний термін застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на час воєнного стану.

Так, законопроектом пропонується внести зміни до статті 615 КПК та встановити, що у разі неможливості проведення підготовчого судового засідання обраний слідчим суддею під час досудового розслідування запобіжний захід у вигляді утримання під вартою вважається продовженим до вирішення відповідного питання у підготовчому судовому засіданні, але не більше на 120 днів.

Також пропонується автоматично продовжувати, але не більше ніж на 120 днів, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою у разі неможливості розгляду судом питання про продовження строку відповідного запобіжного заходу в установленому КПК порядку.

Чинна норма передбачає, що запобіжний захід можна продовжити не більше ніж на 2 місяці.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради висловило до законопроекту низку зауважень.

«У законопроекті пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК), відповідно до яких:

  • якщо під час здійснення кримінального провадження у порядку, передбаченому ст. 615 КПК, наявні об’єктивні обставини, що унеможливлюють виконання прокурором покладених на нього обов’язків, письмовий дозвіл на видачу трупа видається слідчим після проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті (доповнення до ч. 4 ст. 238 КПК);
  • викладається у новій редакції ст. 241 КПК «Освідування особи»;
  • у разі закінчення строку дії ухвали суду про тримання під вартою та неможливості розгляду судом питання про продовження строку тримання під вартою в умовах  воєнного стану, продовження строку тримання під вартою, здійснюється у порядку, встановленому ст. 615 КПК (нова ч. 4 ст. 331 КПК) тощо.

Головне управління, розглянувши поданий проект у вкрай стислий термін, вважає за доцільне висловити щодо його змісту зауваження та пропозиції.

На фронті ми боремося з рашизмом, не помічаючи, як режим, під час війни, знищує права людини в Україні.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Подальша доля «затриманого» невідома.
09 травня, 10:44
Політика
Суд визнав жінку винною у розголошенні інформації про місцезнаходження військового об'єкта в умовах воєнного стану.
14 квітня, 15:00
Опінії
Прохання підписати петицію, яка захищає права людей з інвалідністю.
23 січня, 10:03
Політика
Понад тисячу батьків підписали петицію з вимогою відновити їхнє право відмовитися від навчання їхніх дітей за цими книгами.
18 січня, 14:11
Опінії
Слуги народу та ОПЗЖ прийняли законопроєкт, який не відповідає Конвенції ООН про права осіб інвалідністю.
16 січня, 16:25
Війна
У компанії-виробнику дронів повідомили про «викрадення» свого головного інженера співробітниками ТЦК.
03.10.2024, 17:00