Тиціан – універсальний геній пензля

МИСТЕЦТВО
27.08.2022, 20:36
Тиціан – універсальний геній пензля
Фото: Живопис

Лише у Венеції міг сформуватися найкращий у світі колорист і портретист, який зумів зобразити живу душу людини на полотні...

27 серпня 1576 року у вічність відійшов Тиціáн Вечéлліо – славетний італійський художник доби Відродження. Він – представник так званої Венеційської школи, якого позаочі кликали «сонцем серед маленьких зірок не тільки з-поміж італійців, а й у всіх художників світу».

Серед картин відверто християнського (релігійного) змісту, створених Тиціаном між 1516 і 1538 роками, є один із його найреволюційніших шедеврів – "Успіння". Ця велика і водночас монументальна композиція займає головний вівтар церкви Санта Марія деї Фрарі у Венеції.

Місце, яке повністю виправдовує ефектний характер тріумфу Богородиці, коли вона підноситься до неба у супроводі великого напівкруглого ряду ангелів. Тоді, як перелякані Апостоли, – жестикулюють здивовано чудом.

Коли цю картину було представлено публіці, її швидко визнали роботою великого генія. Універсальність геніальності Тиціана сьогодні також не піддається сумніву, бо він був надзвичайно великий у всіх аспектах мальовничого мистецтва.

У своїх портретах митець шукав і проникав у людський характер, зображував його у полотнах, які оживали перед глядачами. Релігійні композиції Тиціана охоплюють весь спектр емоцій від чарівності його юних Мадонн до трагічних глибин пізнього Розп'яття і Поховання.

У міфологічних картинах він вловив веселість і безтурботність дохристиянського (язичницького) світу давнини. Натомість на полотнах з оголеною Венерою (Венера та Адоніс) та Данаєю (Дана з нянькою) встановив стандарти фізичної краси та часто розкішної еротики, які ніколи не було перевищено.

Інші ж великі майстри – наприклад, Пітер Пауль Рубенс і Ніколя Пуссен – віддавали йому належне й навіть намагалися наслідувати. Але великий геній доби Ренесансу лишився на самоті в оточенні власних неповторних творінь.

Картина
Картина "Успіння" (1516-1518)
Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Історія
Спокусниця, «єгипетська блудниця» та «александрійська куртизанка»... Дуже багато подібних імен мала остання правителька давнього Єґипту.
07 квітня, 19:57
Мистецтво
Широко визнаний одним із найвидатніших і найвпливовіших акторів усіх часів. Його таланту не стільки заздрили, скільки надихалися...
04 квітня, 20:29
Опінії
Видатна постать, яка визначила хід історії України.
27 березня, 16:47
Історія
Марія Капніст із роду отамана Сірка показала окупантам, що таке сила українського духу
23 березня, 11:24
Історія
Уродженці України за всіх часів вимушено збагачували чужі культури та держави. Це відбувається тоді, коли Батьківщину випробовує зла доля.
22 березня, 20:34
Історія
Народ наш довго ще буде вабити ненаситних сусідів. Ми ж бо займаємо вигідне природне становище...
13 березня, 20:24