Тиціан – універсальний геній пензля

МИСТЕЦТВО
27 серпня, 20:36
Тиціан – універсальний геній пензля
Фото: Живопис

Лише у Венеції міг сформуватися найкращий у світі колорист і портретист, який зумів зобразити живу душу людини на полотні...

27 серпня 1576 року у вічність відійшов Тиціáн Вечéлліо – славетний італійський художник доби Відродження. Він – представник так званої Венеційської школи, якого позаочі кликали «сонцем серед маленьких зірок не тільки з-поміж італійців, а й у всіх художників світу».

Серед картин відверто християнського (релігійного) змісту, створених Тиціаном між 1516 і 1538 роками, є один із його найреволюційніших шедеврів – "Успіння". Ця велика і водночас монументальна композиція займає головний вівтар церкви Санта Марія деї Фрарі у Венеції.

Місце, яке повністю виправдовує ефектний характер тріумфу Богородиці, коли вона підноситься до неба у супроводі великого напівкруглого ряду ангелів. Тоді, як перелякані Апостоли, – жестикулюють здивовано чудом.

Коли цю картину було представлено публіці, її швидко визнали роботою великого генія. Універсальність геніальності Тиціана сьогодні також не піддається сумніву, бо він був надзвичайно великий у всіх аспектах мальовничого мистецтва.

У своїх портретах митець шукав і проникав у людський характер, зображував його у полотнах, які оживали перед глядачами. Релігійні композиції Тиціана охоплюють весь спектр емоцій від чарівності його юних Мадонн до трагічних глибин пізнього Розп'яття і Поховання.

У міфологічних картинах він вловив веселість і безтурботність дохристиянського (язичницького) світу давнини. Натомість на полотнах з оголеною Венерою (Венера та Адоніс) та Данаєю (Дана з нянькою) встановив стандарти фізичної краси та часто розкішної еротики, які ніколи не було перевищено.

Інші ж великі майстри – наприклад, Пітер Пауль Рубенс і Ніколя Пуссен – віддавали йому належне й навіть намагалися наслідувати. Але великий геній доби Ренесансу лишився на самоті в оточенні власних неповторних творінь.

Картина
Картина "Успіння" (1516-1518)
Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Виміри
14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці в Стрию урочисто відкрили пам’ятну дошку Герою України Тарасу Бобаничу
17 жовтня, 09:20
Історія
Його боялися та ненавиділи вороги України. За ним йшли сотні тисяч юнаків і юнок, бо його клич будив приспану мільйонну націю до бою.
15 жовтня, 09:32
Історія
За царських і комуністичних часів важко було б знайти історичну особу, на яку вилито стільки бруду, як на Гетьмана Івана Мазепу (1659-1709).
26 вересня, 19:45
Опінії
Постать Муссоліні – одна з найбільш контроверсійних серед історичних фігур XX століття.
31 серпня, 18:36
Історія
Людина, яка обігнала свій час.
27 серпня, 14:35
Історія
Корибут-Вишневецькі – давній український (руський) аристократичний рід, у витоках якого знаходяться Рюриковичі та Гедиміновичі.
12 серпня, 20:34