Tik-Tok та Reels вбивають мозок, - нейробіолог

17.12.2024, 10:44
Tik-Tok та Reels вбивають мозок, - нейробіолог

Експерти вважають, що нескінченна прокрутка соціальних мереж та іншого онлайн-контенту пошкоджує наш мозок.

Видавництво Оксфордського університету обрало словом 2024 року brain rot - «гниття мозку». Це слово визначається як передбачуване погіршення психічного або інтелектуального стану людини, особливо в результаті надмірного споживання онлайн-контенту, який вважається тривіальним.

Поведінковий нейробіолог доктор Кіра Бобіне, авторка книги «Нестримний мозок», розповіла, що обізнаність про гниття мозку та його наслідки зростає.

«Саме в дусі часу люди відчувають труднощі з концентрацією уваги. Вони відчувають, що їхній мозок затуманений, вони мають меншу концентрацію... Вони не можуть виконувати глибоку роботу. А ще є епідемія самотності, яка наступає на п'яти, тому що ми не можемо зосередитися на чомусь, в тому числі на побудові стосунків», - додала вона.

Частина мозку, яка називається хабенула, відповідає за застрявання в нескінченному прокручуванні, як стверджує Бобіне. Хабенула - це центральна частина мозку, яка бере участь у різних важливих функціях, включаючи мотивацію та прийняття рішень. Але при активації ця ділянка також може «вбити нашу мотивацію пробувати», - зазначила вона.

За словами Бобіне, скролінг у соціальних мережах — це також спосіб «відсторонитися» і дати мозку відпочити після довгого дня. Це «поведінка уникнення», яку контролює хабенула.

Щоразу, коли ти чогось уникаєш, ти знаєш, що ця ділянка мозку ввімкнена.

Саме так може формуватися залежність від соціальних мереж, попереджає Бобіне, оскільки ця частина мозку може зробити «дуже болючим» припинення прокрутки. За словами Бобіне, не існує універсального рішення, як уникнути гниття мозку.

Читайте також:
Політика
Країни Азійсько-Тихоокеанського регіону розпочали новий рік з обмежень. Перш за все йдеться про шкоду для малечі від соціальних мереж.
02 січня, 08:26
Життя
На відміну від медицини, у цій площині немає великої кількості наукової інформації, на яку можна було б спиратися із 100%-ми вірогідністю.
01.07.2023, 18:55
Життя
Війна – це завжди біль, людські втрати, страх і обмеження. Але навіть до такої надзвичайної ситуації призвичаюються.
23.11.2022, 16:59
Життя
Емоційні та фізичні реакції, які слідують за травматичною подією, зазвичай є дуже інтенсивними.
02.11.2022, 18:09
Війна
Повертаючися після виснажливих боїв, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ потребують невідкладної психологічної допомоги.
05.10.2022, 18:34
Війна
Владімір Путін є безнадійно хворою істотою, що всіма фібрами власного малого тіла ненавидить і прагне вбити тих, хто йому не підкоряється.
20.06.2022, 19:24