Дітям соцмережі не іграшка: урядові новації-2025

ПОЛІТИКА
02 січня, 08:26
Дітям соцмережі не іграшка: урядові новації-2025
Фото: Anadolu Ajansı

Країни Азійсько-Тихоокеанського регіону розпочали новий рік з обмежень. Перш за все йдеться про шкоду для малечі від соціальних мереж.

Такі відомості оприлюднило видання Anadolu Ajansı, посилаючись на рішення урядів низки держав. Наголошується, що проблемне використання соцмереж (особливо відеозастосунків) зростає у всьому світі й ситуація викликає розлади психічного і фізичного здоров'я у підлітків.

У зв'язку із цим уряди Австралії, Японії, Індонезії, Синґапуру, Південної Кореї, Малайзії, Банґладешу і Нової Зеландії вжили заходів щодо запобігання впливу на дітей шкідливих аспектів інтернету. Перш за все заблоковано доступ до матеріалів, які містять сексуальний, насильницький і дезінформаційний зміст.

Австралія обмежила доступ до соцмереж дітям молодше 16 років ще торік у листопаді, а Нова Зеландія та Індонезія готуються наслідувати цей приклад в обмеженні вже цього місяця. Малайзія вживе судових заходів проти неліцензованих компаній, які не звітують про надання користувачам віком до 15 років інтернет-послуг, тоді, як Індія вимагає «перевіреної згоди батьків» для осіб молодших 18 років.

У Синґапурі діє специфічний закон «Про іноземне втручання», за яким адміністратори соцмереж зобов'язані протягом кількох годин заборонити доступ до шкідливого змісту на своїх платформах. В Японії на порядку денному стоять заходи щодо запобігання обрáзам на адресу окремих осіб та установ за допомогою дезінформації у соцмережах й анонімів (інтернет-ботів).

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як TikTok та Reels вбивають мозок. Експерти вважають, що нескінченна прокрутка соціальних мереж та іншого контенту у режимі on-line пошкоджує людський мозок.

Читайте також:
Життя
Експерти вважають, що нескінченна прокрутка соціальних мереж та іншого онлайн-контенту пошкоджує наш мозок.
17.12.2024, 10:44
Життя
На відміну від медицини, у цій площині немає великої кількості наукової інформації, на яку можна було б спиратися із 100%-ми вірогідністю.
01.07.2023, 18:55
Життя
Війна – це завжди біль, людські втрати, страх і обмеження. Але навіть до такої надзвичайної ситуації призвичаюються.
23.11.2022, 16:59
Життя
Емоційні та фізичні реакції, які слідують за травматичною подією, зазвичай є дуже інтенсивними.
02.11.2022, 18:09
Війна
Повертаючися після виснажливих боїв, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ потребують невідкладної психологічної допомоги.
05.10.2022, 18:34
Війна
Владімір Путін є безнадійно хворою істотою, що всіма фібрами власного малого тіла ненавидить і прагне вбити тих, хто йому не підкоряється.
20.06.2022, 19:24