Іпотерапія як дієвий метод реабілітації травмованих українських захисників

ВІЙНА
05.10.2022, 18:34
Іпотерапія як дієвий метод реабілітації травмованих українських захисників

Повертаючися після виснажливих боїв, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ потребують невідкладної психологічної допомоги.

Однією з таких є безпосереднє спілкування та контакт зі спеціально навченим конем повідомили у Національної гвардії України, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що у прифронтовому Запоріжжі фахові психологи розпочали використовувати на практиці досить новий, але перевірений в інших країнах метод реабілітації – іпотерапію.

Як вдалося з'ясувати, нацгвардійці, котрі повертаються після виснажливих буднів війни на передовій відновлюються шляхом контактів із кіньми.

«Оскільки наслідком бойових дій може стати інвалідність, що часто призводить до депресії, втрати мотивації, посттравматичного стресового розладу. Відтак наші захисники сьогодні як ніколи потребують особливої уваги та підтримки. Гвардійці, які повертаються після виснажливих боїв, потребують невідкладної психологічної допомоги. Тому в рамках "Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативою першої леді України Олени Зеленської" психологами Нацгвардії проводяться серії занять в рамках комплексної роботи.

Військовики, котрі отримали поранення, контузію і потребують психологічної допомоги, проходять повну діагностику, після – фахівці визначаються з планом роботи та проводять психокорекцію. Один з етапів реабілітації – заняття з елементами іпотерапії. Відбуваються вони один раз на тиждень. Бійців ділять на невеликі групи, по 4 людини. Це дозволяє більше часу приділити безпосередньому спілкуванню з тваринами, під час якого людина годує, доглядає, вчиться працювати з конем, підходити, керувати, правильно сідати на нього. При цьому, за бажанням, воїни можуть виконувати різні вправи на рівновагу та гнучкість», – відзвітували у пресслужбі НГУ.

У відомстві наголошують, іпотерапія – це не просто лікування, але чудова можливість завести нового друга, який позбавлений всіх життєвих "мінусів" (заздрості, егоїзму, агресивності та суперництва тощо).

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ніхто з нас не повернеться з цієї війни, навіть ті, хто повернеться, насправді – ніколи не повернуться!

Іпотерапія як дієвий метод реабілітації травмованих українських захисників_1
Читайте також:
Життя
На відміну від медицини, у цій площині немає великої кількості наукової інформації, на яку можна було б спиратися із 100%-ми вірогідністю.
01.07.2023, 18:55
Життя
Війна – це завжди біль, людські втрати, страх і обмеження. Але навіть до такої надзвичайної ситуації призвичаюються.
23.11.2022, 16:59
Життя
Емоційні та фізичні реакції, які слідують за травматичною подією, зазвичай є дуже інтенсивними.
02.11.2022, 18:09
Війна
Владімір Путін є безнадійно хворою істотою, що всіма фібрами власного малого тіла ненавидить і прагне вбити тих, хто йому не підкоряється.
20.06.2022, 19:24
Політика
Яблуко від яблуні недалеко падає.
03.03.2021, 11:50
Війна
Президент, прем'єр, міністри, депутати з чиновниками різних рівнів мають бути тверезими. Оцінювати дійсність із гарячої ванни небезпечно.
07:10