Торговельним мережам України на руку здорожчання продуктів

ЕКОНОМІКА
17 січня, 06:51
Торговельним мережам України на руку здорожчання продуктів
Фото: Agravery

Найбільші вітчизняні ритейл-компанії опинилися у виграшному становищі через нещодавнє зростання цін на харчі.

Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За його словами, монопольне становище у ринковому сегменті роздрібної торгівлі дає можливість майже всім мережам робити націнки на продукти до 40%.

«Харчі становлять майже половину споживчого кошика українців. Тому й не дивно, що увага громадян прикута до цінників на полицях магазинів і ця тема завжди викликає жвавий інтерес. Ми знаємо, що останніми місяцями фактор енергоресурсів у собівартості продуктів в Україні став дуже високим. І, безумовно, це змушує виробників мінімально підіймати ціни на свій продукт. Зауважу, що крім енергоносіїв, наприклад, для виробників молока на 40%-50% зросли витрати на білкові корми, на 40% збільшилась ціна на власно вирощені корми та на 25% – на ветеринарні препарати. І це ще без урахування зростання втричі вартості мінеральних добрив і логістичних послуг для всіх учасників галузі», – відзначив Денис Марчук.

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради додає, користуючися своєю монополією, торгові мережі нав'язують агровиробнику чи переробнику невигідні умови співпраці.

«Так зокрема, деякі супермаркети безпідставно відтерміновують розрахунки за отриману продукцію. Часто затримка з виплатами коштів за товар може тривати 90, а то і 120 днів, що призводить до постійного дефіциту обігових коштів у виробників. Для торговельних мереж ці кошти стають безвідсотковим кредитом, яким вони користуються протягом необхідного їм часу. Це дає змогу завозити імпортні товари, за які потрібно розраховуватися наперед, і відкривати нові центри», – підсумував Денис Марчук.

Виходячи зі слів заступника голови Всеукраїнської Аграрної Ради, можна зрозуміти, що йдеться про відверту картельну змову на ринку ритейлу, якою неодмінно мусять зацікавитися відповідні державні органи.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", влада "слуг неукраїнського народу" вирішила заморити громадян голодом і холодом.

Читайте також:
Політика
Прислужник олігархів і народний депутат IX скликання Данило Гетманцев майже 3 роки поспіль завдає шкоди економіці та репутації України.
16 травня, 19:13
Світ
Відомий французький автомобільний концерн "Group Renault" готується продати своє російське дочірнє підприємство у Тольятті.
23 квітня, 21:23
Економіка
Німці так довго не наважувалися запроваджувати ембарго на російські енергоносії, що Пуйло вирішив їм допомогти.
24 березня, 16:49
Опінії
Для рф – "Газпром" – це потужний політичний інструмент, для КНР – просто бізнес...
13 березня, 09:27
Світ
Shell також планує обговорити з урядами низки країн зміну ланцюжка постачання сирої нафти, щоб виключити ординську сировину
08 березня, 16:33
Світ
Закликаємо українців також відмовитися від купівлі мінеральної води вказаного грузинського бренду, який спонсорує війну.
03 березня, 20:30