Голодом і холодом

ПОЛІТИКА
17.12.2021, 12:01
Голодом і холодом
Фото: YouTube

40 тисяч гривень за 1000 м³ блакитного палива – ​такою буде нова тендерна ціна, яку поки що обговорюють у кулуарах уряду України.

Відповідні натяки на це у прямому етері телепередачі "Право на владу" зробив очільник "Нафтогазу" Юрій Вітренко, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Чиновник фактично підтвердив, у січні-лютому 2022 року вартість газу у тендерних процедурах виставлятимуть за надхмарною ціною; її досі обговорюють на вищому рівні, тож остаточну цифру ми дізнаємося після новорічних світ.

Крім того, пан Вітренко додав, у "Нафтогазу" надовго не вистачить власного ресурсу, щоби покривати різницю між ринковою вартістю блакитного палива та поточними тарифами, тому українцям слід розпочинати економити.

«Зараз держава, національна компанія роблять так, аби люди не платили більше у 7 разів. Ми зробили так, аби за тепло населення платило стільки ж, скільки платило торік. Нині на газ ціна роздрібна – 8 гривень. При тому, що ринкова ціна – 45 гривень. Різниця, яку фактично економлять українські споживачі – це все ресурс НАК "Нафтогаз". 7,42 грн для потреб населення – ця різниця колосальна, бо це десятки мільярдів гривень лише цього опалювального сезону», – заявив з екранів телебачення Вітренко.

У зв'язку з вищевикладеним, голова "Нафтогазу" переконаний, стримувати ріст цін на блакитне паливо для українців влада не в змозі, адже вартість енергоресурсів на світових ринках теж залишається на максимальних показниках.

Однак не зрозуміло, як саме більшість громадян України, чия середня зарплата не перевищує 10 тисяч гривень, будуть спроможні навіть попри заклики до економії розраховуватися за блакитне паливо.

Можливо, Зе-команда з власної кишені допоможе "Нафтогазу" подолати вказану кризу і вже зараз почне ставати у чергу, щоби покрити наявну фінансову нестачу державної енергетичної компанії.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що газова незалежність від РФ нам тільки сниться, бо Україна досі "прив'язана" до кремлівської труби.

Читайте також:
Економіка
Апеляційний суд підтвердив законність висновку Держаудитслужби щодо НАК "Нафтогаз України".
10.12.2021, 16:16
Економіка
Далі банкрутство ?
08.12.2021, 10:18
Новини
На сьогодні скасовано ухвалу ОАСК про зупинення дії припису НАЗК щодо керівництва НАК "Нафтогаз України".
06.08.2021, 12:53
Політика
Спецоперація по заміні Андрія Коболєва на Юрія Вітренка виглядала феєрично, але нічого не змінила у вітчизняній енерґосистемі.
03.07.2021, 08:01
Новини
Шкідник державного рівня Андрій Коболєв має впливових захисників, які дозволяють йому просувати власні законопроєкти.
20.01.2021, 09:42
Політика
Андрій Коболєв прагне намацати баланс у стосунках з командою Володимира Зеленського, аби лишитися при посаді.
12.05.2020, 12:59