Трактування традиційних цінностей спричинило кризу естонського уряду

СВІТ
21.10.2020, 09:58
Март Гельме і Юрі Ратас
Март Гельме і Юрі Ратас
Фото: Delfi

В Естонії коаліційний уряд може піти у відставку через критичні висловлювання міністра внутрішніх справ щодо ЛҐБТ-спільноти.

Відповідну інформацію з кулуарів кабінету міністрів республіки 20 жовтня повідомили журналісти видання "Delfi".

Зазначається, що очільник МВС Март Гельме у різкому тоні порадив прихильникам одностатевих шлюбів мігрувати до Швеції, оскільки в Естонії у них немає майбутнього.

«Ми за те, щоби позначити в законодавстві чітко й однозначно: шлюб — це союз між однією жінкою та одним чоловіком, і все. Тут немає місця для дискусії, це ж очевидні речі», — заявив консервативно налаштований урядовець.

Партнер по коаліції Гелір-Валдор Сеедер підтримав у скандалі погляд Марта Гельме, підкресливши, що в Естонії з правами людини все в порядку, нікого ні за що не утискають.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Юрі Ратас розкритикував слова очільника МВС, наголосивши, що ситуація в уряді доволі складна.

«Для нас висловлювання Марта Гельме неприпустимі. Наразі питання трактування основних людських цінностей, як їх бачать інші коаліціянти, залишається невирішеним. Однак ми намагаємося працювати конструктивно задля пошуку необхідного рішення», — висловився голова естонського уряду.

У разі, якщо сторони найближчими днями не прийдуть до компромісу, очільник МВС із соратниками по партії готовий піти у відставку, що означатиме повне переформатування кабінету міністрів і відсутність уряду як такого.

«Ми ніколи не відступимося від наших цінностей. Наша політична сила готова продовжувати співпрацю в коаліції, але не на шкоду програмі, яку торік підтримали сотні тисяч виборців», — підсумував ситуацію міністр фінансів Естонії Мартін Гельме.

Читайте також:
Спалах коронавірусу не став на заваді масовому заходу так званих секс-меншин, організованого в столиці Естонії.
30.06.2020, 14:58
Громадяни сучасної України не замислюються над тим, скільки ж насправді їхніх земляків поховано за межами Батьківщини.
26.05.2020, 11:33
Вихованці низки освітніх закладів Тарту і Нарви взяли участь у дослідженні на тему "Як ви бачите Естонію на міжнародній арені".
17.04.2020, 11:10
У списку російських шпигунів, представлених Поліцією безпеки, – 20 осіб.
14.04.2020, 17:57
Очільниця Естонської Республіки Керсті Кал'юлайд провела селекторну нараду з керівниками Сільськогосподарської торгової палати країни.
08.04.2020, 11:25
25 березня 1949 року окупаційний сталінський режим у насильно вивіз понад 22 тисячі естонців на Сибір.
28.03.2020, 10:10