Трамп переконаний, що Китай не вторгнеться на Тайвань допоки він очолює США

Трамп переконаний, що Китай не вторгнеться на Тайвань допоки він очолює США

Це нібито пообіцяв Сі Цзіньпін.

итайський лідер Сі Цзіньпін у розмові з американським колегою Дональдом Трампом нібито заявив, що його країна не вторгнеться на Тайвань, поки той є президентом США.

Про це Трамп сказав в інтерв'ю Fox News 15 серпня.

«Він сказав мені: “Я ніколи цього не зроблю, поки ви президент”. Президент Сі сказав мені це, і я сказав: “Що ж, я це ціную”, але він також сказав: “Але я дуже терплячий, і Китай дуже терплячий”», — стверджує президент США. 

Посольство Китаю у Вашингтоні назвало тему Тайваню «найважливішим і найчутливішим питанням» у китайсько-американських відносинах, передає Reuters. 

«Уряд США повинен дотримуватися принципу “єдиного Китаю” та трьох спільних комюніке між США та Китаєм, розсудливо вирішувати питання, пов’язані з Тайванем, та щиро захищати китайсько-американські відносини, мир і стабільність у Тайванській протоці», – заявив речник посольства Лю Пен’ю.

Хоча Вашингтон є головним постачальником зброї для Тайваню, США, як і більшість країн, не мають офіційних дипломатичних зв'язків з островом.

Уряд Тайваню ще не відреагував на слова Трампа, але високопоставлений законодавець від керівної Демократичної прогресивної партії заявив, що Тайвань вдячний за підтримку від «нашого головного союзника».

«Однак... Безпека не може покладатися на обіцянки ворога, а також не може покладатися виключно на допомогу друзів. Зміцнення нашої власної обороноздатності є фундаментальним!» — заявляв член комітету з питань оборони та закордонних справ парламенту Тайваню Ван Тін-юй. 

Раніше міністр оборони США Піт Гегсет заявляв, що Китай становить «неминучу» загрозу для Тайваню, та закликав азійські країни збільшити оборонні витрати й співпрацювати з Вашингтоном для стримування потенційної війни.

Пекін обурився та назвав слова Гегсета «наклепницькими звинуваченнями», зокрема щодо того, що країна є «загрозою». 

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Війна
Президент США Дональд Трамп заявив, що у відносинах із росією досягнуто «великого прогресу».
17:00
Війна
Колишній спецпредставник США Курт Волкер заявив, що путін намагався використати інтереси американських компаній для тиску на Україну.
10:17
Війна
Останні заяви президента США стали відкатом від більшості того, у чому, здавалося, він погодився з європейськими союзниками минулого тижня.
вчора, 18:03
Політика
Шварценеггер шокований зустріччю Трампа з путіним.
вчора, 17:28
Війна
Президент Трамп сказав Зеленському і лідерам НАТО, що путін не хоче припинення вогню і надає перевагу всеосяжній угоді про припинення війни.
вчора, 14:45
Війна
Якщо зустрінуться Зеленський, Трамп і путін.
вчора, 10:06