Триває очищення лав СБУ від зрадників та корупціонерів

Позиція
18 червня, 19:00

Через рік після звільнення з лав СБУ Євгена Борзілова, нарешті дійшла черга і до його спільників.

Днями було підписано накази про звільнення заступників начальника УСБУ у Полтавській області Юрія Західного та Ігоря Костевича.

Юрій Західний - креатура українофоба та прости господи полковника ГУР Євгена Червоненка, який служить в ГУР разом з ескортницями та повіями, які отримують відомчі нагороди від Кирила Буданова, та співмешканцями Кирила Буданова Марією Левченко і Олександром Гогілашвілі.

Триває очищення лав СБУ від зрадників та корупціонерів_1

За «видатні заслуги» перед Україною Кирило Буданов вирішив нагородити помічницю нардепа Миколи Тищенка Евеліну Андрієвську.
За «видатні заслуги» перед Україною Кирило Буданов вирішив нагородити помічницю нардепа Миколи Тищенка Евеліну Андрієвську.

На посаді заступника начальника Управління СБУ у Полтавській області Західний працював з 2015 року.

Після того, як влітку 2018 року ексочільник СБУ Полтавщини Юрій Рахівський розпорядився створити «Полтавський регіональний благодійний фонд «Захист», через який брали хабарі за закриття кримінальних справ, обов’язки «казначея» у даному фонді поклали на заступника Рахівського Ю.В. — Юрія Західного, що дозволило керівнику Управління СБУ особисто використовувати отримані «благодійні внески».

Даний благодійний фонд не припинив свою діяльність і після звільнення Рахівського.

Триває очищення лав СБУ від зрадників та корупціонерів_5

«Благодійний фонд» працював і при Євгенові Борзілову, незмінним заступником якого був Юрій Західний.

У 2022 році Зеленський провів кадрові ротації в СБУ.

Євгена Борзілова було звільнено з посади начальника УСБУ в Полтавській області та призначено керівником УСБУ в Закарпатській області.

Після того, як бандити Борзілова покалічили колишнього ректора академії СБУ, Зеленський звільнив Євгена Борзілова з посади голови СБУ у Закарпатській області.

Коли Борзілов перебрався на Закарпаття, Юрій Західний лишився на посаді Заступника керівника УСБУ у Полтавській області.

Після звільнення з посади, Юрій Західний шукає собі місце ОДРом на заході України.

Костевич Ігор спочатку працював у Лубенському МРВ УСБУ України у Полтавській області. Але там у нього з роботою не склалося.

Керівник Департаменту контррозвідки Служби безпеки України Олексій Петров перевів Костевича до ДКР СБУ.

Після того, як Петров очолив УСБУ у Кіровоградській області, Євген Борзілов прихистив Костевича у Полтаві, призначивши його на посаду заступника начальника УСБУ у Полтавській області.

На займаній посаді Костевич курував корупційні схеми Борзілова.

У 2020 році «Останній Бастіон» писав про варварське знищення столітніх дубів поблизу села Буланове.

Знищення вікових дубів обумовлене тим, що вказані земельні ділянки корупційним шляхом отримали у своє користування діючі співробітники СБУ у Полтавській області.

Борзілов та заступник начальника Управління СБУ в Полтавській області Ігор Костевич організували злочинну організацію та створили схему протиправного отримання земельних ділянок в Полтавській області з подальшим їх продажем.  

Зокрема, з метою власної наживи, Костевич І.В. створив групу, до складу якої входили співробітники СБУ, представники Земельного кадастру в Полтавській області та фермерських господарств й приватних підприємств Полтавській області. 

На виконання вказаного задуму, Костевич І.В. через підконтрольних співробітників СБУ підшукував учасників АТО (які згідно із діючим законодавством мають право на безкоштовне отримання земельних ділянок), в яких брав  копії відповідних документів, та подавав їх до розгляду до «своїх» співробітників Земельного кадастру в Полтавській області, які своєю чергою «тримали» вартісні земельні ділянки в «запасі». 

Потім, після оформлення документів на земельні ділянки (в переважній більшості – ділянки сільськогосподарського призначення, загальною площею по 2-га кожна) Костевич І.В. передавав їх до «своїх» фермерських господарств (які раніше були об’єктами оперативної зацікавленості органів СБУ, але через корупційну зацікавленість Костевича І.В. стали «працювати» на нього в обмін на «припинення» кримінального переслідування).

Фермери проводили засівання вказаних ділянок та  збір врожаю, в результаті отримували та передавали Костевичу І.В. надприбутки, які варіюються від 100 тис. грн за кожні 2 га.

Інші, більш вартісні земельні ділянки Костевич І.В., через афільованих з ним осіб, виставляв на продаж для будівництва автозаправних станцій або котеджів, їх вартість варіюється від 50 до 100 тис. доларів.

Таким чином, Борзілов і Костевич шляхом обману та підкупу, організували корупційну схему з отримання «чистих» прибутків, в розмірі від 100 до 300 тис. доларів в рік.

Ігор Костевич, як і Юрій Західний, продовжували працювати на посаді заступників начальника Управління СБУ в Полтавській області після того, як Євгена Борзілова призначили очільником УСБУ у Закарпатській області, контролюючи налагоджені корупційні потоки та зв'язки з кримінальними структурами.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Позиція
ТОВ Бурова компанія «Горизонти» проводить пошук газу у Полтавському районі.
24 червня, 13:20
Кримінал
ДБР викрило масштабну систему катування в’язнів в українських тюрмах. Працівниках колонії у Полтавській області оголошено підозри.
29 травня, 11:25
Кримінал
На Полтавщині викрито учасників організованої злочинної групи та їхніх пособників
09 травня, 17:11