Володимир Зеленський провів кадрові ротації в СБУ

19 липня, 14:55
Євген Борзілов
Євген Борзілов

Євгена Борзілова звільнено з посади начальника УСБУ в Полтавській області та призначено керівником УСБУ в Закарпатській області

Після звільнення Івана Баканова з посади голови Служби безпеки України президент Володимир Зеленський звільнив його заступника Володимира Горбенка та провів ротації голів обласних управлінь СБУ.

Відповідні укази оприлюднені на сайті глави держави у вівторок, 19 липня.

Володимир Зеленський звільнив Горбенка Володимира Терентійовича з посади заступника голови Служби безпеки України.

Президент звільнив з посади начальника управління СБУ в Сумській області Григоренка Руслана Володимировича і призначив замість нього Федорова Едуарда Володимировича.

Також Зеленський звільнив із посади начальника управління СБУ у Дніпропетровській області Краснянського Володимира Юрійовича – і призначив замість нього Лисака Сергія Петровича, якого перед тим звільнив із посади начальника управління СБУ в Житомирській області.

Начальником управління СБУ в Харківській області став Куць Олександр Іванович.

Полтавське управління СБУ очолив Рудницький Іван Львович, який до того очолював управління спецслужби на Закарпатті.

Іван Рудницький
Іван Рудницький

Борзілова Євгена Вікторовича Зеленський пересунув із управління СБУ в Полтавській області в управління СБУ в Закарпатській області.

Щодо ротації між Закарпаттям та Полтавщиною, то тут ситуація доволі неоднозначна. Призначивши Євгена Борзілова начальником УСБУ в Закарпатській області Володимир Зеленський, як говорять в народі, "Запустив щуку в річку".

Нагадаємо нашим читачам, що Євген Борзілов був частим фігурантом розслідувань "Останнього Бастіону".

На жаль, ці публікації стосувалися не здобутків УСБУ в Полтавській області за часів керівництва Борзілова, а корупційних схем, які покриваються Євгеном Вікторовичем. Мало того, що очолюваному паном відомству належить займатися діаметрально протилежним – ВИКРИТТЯМ тих клятих схем, що оповили Україну як той павук муху, так дуже своєрідне розуміння боротьби зі «схематозом» не робить честі ні службі, ні самому Борзілову.

Рік тому нашу увагу привернула власне не персона Євгена Борзілова, а його тата Віктора Борзілова.

Віктор та Євген Борзілови
Віктор та Євген Борзілови

Віктор Борзілов, як і його син Євген, був контррозвідником і вийшов на пенсію у чині підполковника. Мусимо зауважити, що пенсіонер Віктор Борзілов є особою, яка могла б зацікавити спецслужби інших країн, зокрема і в першу чергу – спецслужби Московії, які ведуть агресивну гібридну війну з Україною.

Тож, враховуючи оці обставини, досить дивний вигляд мають факти з біографії Віктора Борзілова, які нам стали відомі під час журналістського розслідування.

Яким же було наше здивування, коли дізналися, що Віктор Борзілов 24 травня 2016 року здійснив незаконний перетин кордону через закритий пункт пропуску Ізварине в Луганській області!

Як нам стало відомо, у 2016 році Сватівський районний суд Луганської області розглядав адміністративну справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з відділу прикордонної служби «Мілове» ім. В. Банних Луганського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо притягнення до адміністративної відповідальності Віктора Федоровича Борзілова за ч.1 ст. 204-1 КУпАП.

Володимир Зеленський провів кадрові ротації в СБУ_5

З матеріалів справи дізнаємося, що Віктор Борзілов 24.05.16 р. здійснив незаконне перетинання Державного кордону України без дозволу відповідних органів влади в закритому пункті пропуску Ізварине.

Володимир Зеленський провів кадрові ротації в СБУ_7
Володимир Зеленський провів кадрові ротації в СБУ_9

Ситуація направду доволі неоднозначна – колишній контррозвідник, син якого обіймає керівні посади в Службі Безпеки України, здійснює незаконний перетин кордону з російською федерацією через пункт пропуску, який понад рік контролюється терористами та Російськими спецслужбами! Він що – за «язиком» ходив? Чи виконував надсекретне доручення командування? У судовій справі на це – жодного натяку.

Віктор Борзілов не був покараний за вчинене правопорушення. Бо за налагодженою схемою прикордонники надто пізно звернулися до суду, атож справу було закрито у зв'язку з тим, що стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Чим керувалися прикордонники, не поспішаючи притягувати Віктора Федоровича до відповідальності, що допомогло останньому уникнути відповідальності за вчинене правопорушення, ми не знаємо.

Однак, факт незаконного перетину державного кордону було зафіксовано і, на нашу думку, Служба Безпеки України мала б зацікавитися відвідинами Віктором Борзіловим Російської Федерації.

Та для Віктора Борзілова не виникло жодних проблем – пенсіонер-контррозвідник із шлейфом нез'ясованих і сумнівних обставин перебуває на свободі та насолоджується життям. Дозволимо собі припустити, що всі можливі проблеми, пов'язані із загадковим вояжем Віктора Федоровича до ворожої рф, легко міг вирішити його син Євген, який займав керівні посади в Службі Безпеки України.

І не слід забувати, що Віктор Борзілов – не якийсь пересічний громадянин України, як ми з вами. Віктор Федорович – колишній контррозвідник, котрий мав доступ до державної таємниці, а його син займає керівні посади в Службі Безпеки України.

Ще дивніше те, що Віктор Борзілов вільно здійснив перетин державного кордону і питань до нього не виникло не лише в Української сторони, а й з боку прикордонників ФСБ рф. І це тоді, коли держава-агресор неодноразово ув'язнювала українських громадян, звинувачуючи їх в тероризмі та шпигунстві.

Але на цьому історія не закінчилася...

Євгена Борзілова дуже розлютило те, що ми оприлюднили інформацію про дивні походеньки його батька.

Ми були дуже здивовані, коли виявили, що дивним чином, судова справа № 426/15421/16-п перестала відображатися при пошуку на сайті Судова Влада України/Стан розгляду справ.

Володимир Зеленський провів кадрові ротації в СБУ_11
Володимир Зеленський провів кадрові ротації в СБУ_13
Володимир Зеленський провів кадрові ротації в СБУ_15

Якщо раніше справу про адміністративне правопорушення Віктора Борзілова можна було легко знайти на сайті "Судова влада України", то тепер її можна знайти лише в реєстрі судових рішень (знаючи точний номер судової справи).

Але і до роботи самого Євгена Вікторовича Борзілова виникає чимало питань...

7 листопада 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №817/2019 «Про призначення Є. Борзілова начальником Управління Служби безпеки України в Полтавській області». Відповідний документ був опублікований на сайті президента.

Володимир Зеленський провів кадрові ротації в СБУ_17

Після свого призначення Євген Борзілов, замість боротьби з корупційними схемами в Полтавському управлінні СБУ (які діяли ще за колишнього керівництва), вирішив їх очолити.

Свого часу "Останній Бастіон" звернув увагу на розкрадання суглинків у Чутівському районі, яке розпочали з кінця 2018 року.

Місцеві повідомили, що крали глину представники фірми Онур, за сприяння начальника Чутівського райвідділу поліції Харченко В.В., та начальника ГУНП у Полтавській області Замахіна Андрія.

Виїхавши на місце події та переконавшись у незаконному видобутку суглинків, представники "Останнього Бастіону" звернулися заявою про вчинення злочину до СБУ.

Кримінальна справа "розслідувалася" СУ Полтавського СБУ. Але про хід розслідування очільник Полтавського СБУ Євген Борзілов вперто відмовлявся повідомляти заявника.

Також Євген Борзілов закривав очі й на інші факти розкрадання суглинків (в рамках програми "Велике Будівництво") по всій Полтавській області.

Варто нагадати і про те, що підлеглі Євгена Борзілова організували  схему протиправного отримання земельних ділянок в Полтавській області з подальшим їх продажем. 

Але і це залишалося поза пильною увагою очільника Полтавського управління СБУ.

Не можна не згадати і про те, що під носом у Борзілова колаборант та зрадник Ілля Кива, разом з Олександром Мамаєм поділили сфери впливу в місті. Навіть після повномасштабного вторгнення ординських окупантів та втечі Киви до москви, на керівних посадах в міськраді та комунальних підприємствах залишаються люди поставлені туди за квотою Іллі Киви.

Не звертав увагу Євген Борзілов і на сепаратистські та антиукраїнські висловлювання міського голови Полтави Олександра Мамая, яки розповідав пропагандистам з телеканалу "НАШ" про те, що на території України воюють між собою росія та США.

Після "плідної роботи" на Полтавщині, Володимир Зеленський вирішив перевести Євгена Борзілова на аналогічну посаду в УСБУ в Закарпатській області.

Там Євген Борзілов з радістю буде перейматися контролем контрабандних потоків та покриватиме місцевих сепаратистів та проросійських агентів, таких як клан Балог чи Медведчуків.

Обсягу роботи у Борзілова побільшає, але відповідні навички та досвід у нього вже є.

От тільки національна безпека України від цього не виграє.  Навіть після звільнення Івана Баканова з посади Голови СБУ, кадрова політика у відомстві не змінюється. Замість звільнення неефективних керівників та шкідників, Володимир Зеленський вирішив провести їх ротацію... Але від зміни доданків сума не змінюється.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Затримано навідника окупантів, який скерував ракетний удар на Івано-Франківський аеродром
02 березня, 15:10
Війна
Вилучено десятки одиниць зброї та заборонено в’їзд 150 особам
23 лютого, 13:12
Кримінал
Наразі вилучено 25 кілограмів ртуті металічної та пістолет “Браунінг”.
12.10.2021, 14:54
Кримінал
Викриті зловмисники діяли на Хмельниччині. Серед деталей, якими вони торгували, – важливі комплектуючі для бомбардувальників Су-24.
01.06.2021, 14:10
Опінії
Або про секретне майно єфрейтора...
17.04.2021, 09:12