Туреччина вимагає від Ізраїлю зупинити окупацію Палестини

СВІТ
08.01.2022, 10:27
Туреччина вимагає від Ізраїлю зупинити окупацію Палестини
Фото: Habernediyor

Спорудження нових єврейських поселень на Західному березі річки Йордан провокує палестинців на природну боротьбу з окупантами.

Таку офіційну думку висловили у пресслужбі міністерства закордонних справ Турецької республіки, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

У головному дипломатичному відомстві Туреччини переконані, своїми деструктивними діями Ізраїль свідомо завдає серйозної шкоди перспективам мирного врегулювання багаторічного міжетнічного та міжрелігійного конфлікту з арабами.

«Влада Ізраїлю не виконує узгоджений нею ж принцип створення двох держав на Палестинській землі, що є основою для міцного миру у регіоні. Ми засуджуємо зведення Ізраїлем нових 3500 поселень у Східному Єрусалимі та на всьому обширі західного берега Йордану. Це масштабне будівництво на окупованих Палестинських територіях de facto та de jure суперечить міжнародному праву, зокрема численним резолюціям ООН», – заявили у МЗС Туреччини.

Також у дипломатичному відомстві додають, вказані чергові незаконні дії Ізраїлю спрямовані на те, щоби зробити існування географічно єдиної Держави Палестина фізично неможливим.

Водночас зауважимо, напередодні Нового року Комітет регіонального планування та будівництва муніципальної ради Єрусалиму (більшість в якому займають вихідці з Юдиного коліна – прим. ред.), ухвалив плани спорудження нових поселень, а відтак примусове відторгнення землі у палестинців.

Як стверджують міжнародні правозахисники та звіти ООН, станом на 1 січня 2022 року тільки в Східному Єрусалимі налічується 18 незаконних єврейських поселень, де мешкає понад 220 тисяч окупантів.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", посла Ізраїлю в Україні запитали, чи етично ухилятися від засудження агресії Кремля.

Читайте також:
Світ
Невдовзі Суомі офіційно поповнить лави Північноатлантичного альянсу, бо Туреччина з Угорщиною не чинитимуть перепон на шляху вступу.
17 березня, 18:36
Політика
Багаторічні всесторонні міцні взаємини Києва з Токіо зближують наші далекі одна від одної країни попри відстань і різницю у культурі.
09 березня, 19:57
Політика
Диктаторський комуністичний режим Китаю запропонував Україні свій варіант завершення війни проти РФ, який наразі розглядають.
21 лютого, 20:05
Війна
Зазначається, що лідери обговорили тісну координацію з питань підтримки України, в тому числі оборонну, економічну й гуманітарну допомогу.
21 лютого, 11:19
Війна
Одним з елементів "формули миру" авторства Сі Цзіньпіна є відтягування голосів на Генеральній Асамблеї ООН від проукраїнських резолюцій.
20 лютого, 21:22
Світ
Вашинґтон став новим зовнішньополітичним куратором Баку і Єревана, примирення яких покладе край багаторічному двосторонньому конфлікту.
18 лютого, 21:24