Туреччина запустила в космос супутник Türksat 5B

СВІТ
21.12.2021, 16:17
Туреччина запустила в космос супутник Türksat 5B
Фото: google

Turksat-5B є п’ятим і найпотужнішим турецьким телекомунікаційним супутником

На орбіту турецький супутник зв’язку Türksat 5B вивела ракета Falcon 9 американської компанії SpaceX.

Американська ракета-носій Falcon 9 успішно вивела на орбіту новий турецький телекомунікаційний супутник Turksat 5B, повідомили в управлінні з комунікацій адміністрації президента Туреччини.

З виведенням на орбіту нового супутника зв’язку, кількість активних турецьких супутників у космосі досягне восьми. Перший сигнал із Türksat 5B, вже отримано.

Нині на геостаціонарній орбіті Землі функціонують 7 турецьких супутників: чотири супутники зв’язку – Türksat 3A, Türksat 4A, Türksat 4B і Türksat 5A – і три супутники зондування – Gökt.

За словами президента Туреччини Реджепа Ердогана, введення в експлуатацію Türksat 5B збільшить швидкість та потужність передачі даних більш ніж у 15 разів.

Запущений супутник забезпечить широкосмуговим супутниковим Інтернетом регіони, де обмежений доступ до Інтернету, а також наземний, морський і повітряний транспорт.

Turksat-5B є п’ятим і найпотужнішим турецьким телекомунікаційним супутником. Новий космічний апарат належить до п’ятого покоління. Він працюватиме в Ku-діапазоні а також забезпечить передачу даних у Ka-діапазоні.

Виробництвом та випробуванням супутника займалася компанія Airbus Defence and Space. Космічний апарат використовуватиметься оператором супутникового зв’язку Turksat. Супутник охопить мовленням Туреччину, Близький Схід, Перську затоку, Червоне море, Середземне море, Північну та Східну Африку. Термін служби розрахований на 15 років.

Читайте також:
Опінії
Чи справдиться давня мрія України про відродження свого космічного сектору ?
14 травня, 12:45
Світ
Її прототип летів зі швидкістю, яка в п’ять разів перевищує швидкість звуку
08 травня, 12:52
Світ
Україна де-факто стала власником мультиспектрального оптичного супутника, та може отримувати ексклюзивні супутникові дані від GEOSAT 2
06 травня, 12:17
Світ
Туреччина вперше застосувала Bayraktar Akinci у бойових умовах
22 квітня, 16:28
Війна
Найближчим часом перші п'ять комплексів будуть передані бойовим підрозділам ССО
16 квітня, 13:37
Світ
Турецькі війська отримають більше дронів-камікадзе KARGU
11 квітня, 09:55