Турецький дрон змінив природу сучасної війни, – New Yorker

ВІЙНА
13 травня, 09:27
Турецький дрон змінив природу сучасної війни, – New Yorker
Фото: Google

Безпілотний літальний пристрій "Bayraktar" створив гарні можливості для високоточних повітряних ударів Азербайджану і Україну по ворогах.

Водночас це також і дипломатичний інструмент, що дозволяє Туреччині з регіонального лідера на перетині Європи, Азії та Африки перейти у ранг світових.

Таку думку на шпальтах авторитетного тижневика спільно висловили аналітик Стівен Вітт і колишній службовець Державного департаменту США Річард Отзен.

Вони переконані, що сучасні дрони турецького виробництва зробили справжню революцію в тому, як ведуться війни у XXI столітті, подібно до того, як ракетна зброя переломила перебіг Другої світової.

«Цілком очевидно, що таке трапляється лише раз на 30 або навіть 40 років. Так, у квітні 2016 року "Bayraktar TB2" зафіксував своє перше підтверджене вбивство на полі бою. Відтоді цей турецький БПЛА був проданий щонайменше до 30 країн світу, що принесло тактику точного авіаудару, змінивши перебіг кількох локальних і регіональних війн. Скажімо, у 2020 році під час конфлікту між Азербайджаном і Вірменією через анклав Нагірний Карабах армія Ільгама Алієва використав "Bayraktar TB2" для обстрілу транспортних засобів і військ противника, а потім азербайджанський президент показав кадри ударів на цифрових білбордах у столиці Баку.

Зараз турецький БПЛА – найзатребуваніший у світі дрон-убивця, який здійснив понад 800 успішних уражень у конфліктах від Північної Африки до Кавказу. Бомби, якими він споряджений, коригують свою траєкторію у повітрі й настільки точні, що їх можна доставити навіть у піхотну траншею противника. Військові аналітики раніше припускали, що повільні, низьколітні безпілотники будуть мало корисними у звичайних боях, але "Bayraktar TB2" може знищити зенітні системи, які призначені для його знищення. Так, днями в Україні, це дозволило здійснити досить значну оперативну зміну на свою користь, зокрема у Чорному морі проти російських кораблів», – зазначили Стівен Вітт і Річард Отзен.

Насамкінець вони додають, що активну участь у просуванні БПЛА "Bayraktar TB2" відіграє турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган, для якого це – додатковий важіль геополітичного впливу.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Збройні Сили України успішно застосовують американські дрони-камікадзе у зоні бойових дій.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Останні модифікації дрону оснащені алгоритмами глибокого навчання, тому він стає кращим після кожної виконаної ним місії
18 травня, 17:35
Війна
Bayraktar TB2 успішно виконав завдання з відволікання противника
14 квітня, 11:10
Війна
Сватове і Старобільськ – головні вузлові логістичні точки для російських окупаційно-терористичних сил, там поспішно будують лінію оборони.
09:18
Війна
Окупаційно-терористичному контингенту РФ не солодко на українському Сході, їхні лави рідіють від вогняних "подарунків" наших захисників.
вчора, 20:56
Війна
"Дочка" 1XBet з ліцензією КРАІЛ працює в Україні — розслідування про «Мелбет»
вчора, 16:25
Війна
На півострові роздають повістки попри заяви окупантів про завершення мобілізації
вчора, 14:55