Турецький підхід до музейної справи. Музей Трої

ПОЛТАВА
26.06.2018, 10:52
Турецький підхід до музейної справи. Музей Трої

Цього літа, в Туреччині відкриється музей Трої. Подія дійсно не пересічна та масштабна, до якої турки підійшли з максимальної увагою.

Міністерство культури та туризму Турецької Республіки оголосило 2018 рік «Роком Трої», і одразу на державному рівні відбувся сплеск діяльності в контексті популяризації цього всесвітнього відомого культурного надбання. Весною турецькі авіалінії прикрасили один зі своїх літаків (А321) зображенням Троянського коня, супроводжуючи процес створення цього малюнку численним відеороликам. Зараз літак, вже з новим оформленням, виконує рейси по всьому світу, інформує про «Рік Трої» та популяризує країну.

Вже у липні заплановано відкриття нового музейного комплексу, дизайн якого обраний з числа 150 проектів на національному конкурсі. Територія музею займає площу більше ніж 37 тис. кв м, близько третини відведено під центральний корпус. Площа виставкових залів, розміщених на чотирьох поверхах, більше ніж 3 тис. кв метрів. Сама експозиція розділена на 7 тематичних блоків. Це «Археологія в регіоні Троада», «Бронзова доба Трої», «Епос «Іліада» і Троянська війна», «Троада та Іліон в античну епоху», «Період Східної Римської та Османської імперії», «Історія археології», «Сліди Трої». До слова, весь музей насичений всіляким мультимедійним начинням: діорами, анімації, інтерактивні стенди, фільми, розваги тощо. Для огляду доступно близько 2000 експонатів, в тому числі і артефакти вилучені з чорного ринку.

Дійсно, можна по різному ставитися до достовірності існування Трої, особистості її першовідкривача, але ті зусилля які задіяні для популяризації свого культурного надбання дійсно заслуговують на увагу, і передовсім українських музейників, чиновників, пам’яткоохоронців, адже і в Україні вже анонсовано ряд цікавих проектів та проголошено 2018 – роком охорони культурної спадщини.

У статті використано матеріали з сайту http://www.troya2018.com

Юрій Пуголовок.

Турецький підхід до музейної справи. Музей Трої_1

Турецький підхід до музейної справи. Музей Трої_3

Турецький підхід до музейної справи. Музей Трої_5


Читайте також:
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
06:03
Полтава
Мешканець Великобудищанської громади до останнього подиху боронив рідну землю від загарбників. Тепер чоловік у Небесному Воїнстві України.
вчора, 14:47
Полтава
Полтавським «зеленим ямщикам» слід брати приклад із колег по цеху. Але, коли бажання сприяти перемозі України немає, то воно і не з'явиться.
вчора, 06:02
Полтава
У міській раді склалася типова для всіх органів виконавчої влади ситуація. Так, одним набридло виконувати свої обов'язки, іншим їх мало.
27 березня, 12:18
Полтава
Чоловік рибалив в акваторії Кам'янського водосховища неподалік села Орлик Полтавського району. Тепер доведеться заплатити штраф.
27 березня, 07:00
Полтава
Депутати з чиновниками погодили план щодо усунення назв, які мають російське або совєцьке походження. Виявляється, не все ще декомунізовано.
26 березня, 20:23