У 2022 році українські Island доозброять зброєю зі США

ВІЙНА
17.12.2021, 16:37
У 2022 році українські Island доозброять зброєю зі США
Фото: google

Про які саме артилерійські системи та ракети йде мова не уточнено

У 2022 році українські патрульні катери класу Island будуть доозброєні зброєю виробництва США. Про це в інтерв’ю АрміяInform розказав Командувач ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Він вже виступав за уніфікацію морських артсистем, що позитивно впливатиме на обслуговування артилерійських систем, закупівлю боєприпасів до них, тощо.

Контрадмірал Олексій Неїжпапа розказав, що в Україні зараз відсутнє виробництво морських артилерійських систем та боєприпасів до них.

«Тому треба нам вирішувати, що це буде за артилерія, вона повинна бути єдина, стандартизована, щоб у нас не було різних калібрів, різні кораблі з різним обладнанням, щоби вона була уніфікована», – сказав у на підсумках 2020 року Командувач ВМС ЗС України.

У інтерв’ю для АрміяInform він вказав цю ж позицію і щодо патрульних катерів:

«Нагадаю, що всі катери будуть оснащені озброєнням виробництва США. Мова йде про 30-мм гармати та ракети різної дії».

У 2022 році українські Island доозброять зброєю зі США_1

Про які саме артилерійські системи та ракети йде мова він не уточнив.

«Наразі маємо остаточне рішення щодо їх доукомплектування, деякі боєприпаси уже отримані, тож наступного року ми приступимо до установки цих систем на всі 5 катерів», — підкреслив контрадмірал Олексій Неїжпапа.

6 грудня 2021 року лави національного флоту поповнили два патрульні катери класу Island – «Фастів» та «Суми». Це вже друга партія катерів, які США передали Україні в рамках допомоги у сфері безпеки та оборони.

 Ще два — «Слов’янськ» та «Старобільськ» служать у ВМС ЗС України з 2019 року, 13 листопада того року, у Практичній гавані міста Одеси відбулась церемонія підняття прапорів ВМС ЗС України на них.

 На відправку до Україну чекає ще один катер класу Island. П’ятий переданий патрульний катер отримав ім’я Героя України прапорщика В’ячеслава Кубрака

Читайте також:
Війна
Або як нащадки козаків на степовому напрямку зброю добували й грозили московитам.
09 травня, 10:23
Війна
Російські окупаційно-терористичні війська приречені на поразку в Україні через деморалізацію особового складу і застаріле озброєння.
23 квітня, 19:09
Війна
Штурмовий загін бійців-"едельвейсів" знищив сучасний російський танк Т-90 "Владімір" у полях на Приазовському напрямку.
22 березня, 08:01
Економіка
Йдеться про те, щоб суттєво підвищити характеристики станції радіоелектронної пасивної розвідки
04 лютого, 15:12
Світ
В автоматі оптимально використовується енергія порохових газів і застосована конвекційна система відводу тепла від ствола
31 січня, 14:13
Історія
Про це повідомили у Міністерстві культури України
25 січня, 12:52