У цей день в Німеччині більшовики викрали Горліса Горського та пустили чутки, що то націоналісти

ІСТОРІЯ
27 вересня, 22:20
Горліс Горський
Горліс Горський

Совєтська агентура склала легенду про те, що українські емігранти задушили автора легендарного роману «Холодний Яр».

У цей день, 27 вересня, у 1946 році в Аугсбурзі (Німеччина) зник український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, розвідник та письменник ЮРІЙ ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ (14 січня 1898, Демидівка — 27 вересня 1946, Ауґсбурґ), автор «Холодного Яру», що витримав кілька перевидань в 1930-х та у незалежній Україні, за яку боровся Юрій Горліс-Горський, передає Diaspora.ua.

Також його перу належить низка інших прозових творів - «Отаман Хмара» (1934), «Червоний чортополох» (1935), «Ave Dictator» (1941), «Живе обличчя червоного сфінкса», «Між живими трупами» (вважається втраченим).

Одна з популярних цитат із «Холодного Яру»: «...коли дві нації борються, то білі рукавички мусять бути скинені... ворог лише мертвий перестає бути ворогом, з цим я погодився лиш тепер, на цьому клаптеві української землі, який треба було відстояти — або загинути».

Щодо зникнення Горліса Горського в 1946 році, то тоді в діаспорі більшовицька агентура поширювала чутки, що це справа рук Служби безпеки ОУН.

Про це все свідчив і керівник розвідки ЗЧ ОУН(б) Степан Мудрик-Мечник. 

Натомість Мудрик мав достатньо інформації, щоб стверджувати: цим та подібними іншими викраденнями українців займалися більшовицькі спецслужби, які прибирали невигідних їм людей та ще й розповсюджуючи чутки, що то справа рук самих українців, тим самим намагаючись зіштовхнути емігрантів що називається лобами.

Це робилося ще й для того, що б виставити українську еміграцію у невигідному світлі перед німецькою владою, сподіваючись на подальшу їх депортацію в СССР. 

Зокрема щодо Горського більшовики розповсюдили безглузду інформацію, що націоналісти підозрювали письменника у зраді, тому задушили його, а потім зацементували в підлогу табору для внутрішньо переміщених осіб у Новому Ульмі.

вибір редакції
Читайте також:
Перед нами непересічна особистість мислителя з плеяди філософів-правдолюбів доби Нового часу.
18 жовтня, 14:32
У 2009 році українку за її заслуги в медицині та громадському житті Канади, було включено до Зали слави.
26 вересня, 13:46
А у той самий час українські підприємці Симиренки-Яхненки на своїх численних фабриках впровадили унікальну модель народного капіталізму.
23 вересня, 13:49
Нині минають 20-ті роковини від дня загибелі Панджшерського лева Ахмада Шаха Массуда на прізвисько "Лакабі" (Щасливчик).
10 вересня, 12:53
Хай ненавидять, аби любили.
19 серпня, 19:36
В Україні анархія прописана в поведінковому коді. Тут рабського страху перед царем майже ніколи не було
13 серпня, 14:15