У чому небезпека амброзії?

29.08.2023, 19:04
У чому небезпека амброзії?
Фото: Ліга.net

Через те, що амброзія – особливий алерген, вона має дуже високу (одну з найсильніших) негативну дію на організм людини.

Такі невтішні для алергіків відомості оприлюднила відома вітчизняна практикуючий ЛОР-лікар пані Олена Комар, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За її словами, захворювання, яке викликається рослинним пилком, характеризується запальними змінами очей та слизової верхніх дихальних шляхів або науково полінозом.

«Амброзія – чи не головний і найпоширеніший бур'ян із родини айстрових. Одна рослина може утворити від мільйонів до мільярдів зерен пилку; вони легко поширюються повітрям на десятки кілометрів. Власне, білки, які містяться в пилку амброзії викликають сезонну алергію, яку ще називають сінною лихоманкою», – зауважила Олена Комар.

Коли пилок потрапляє до носа, горла чи очей, людина може відчути неприємні симптоми, зокрема, такі, як:

  • закладеність носа;
  • виділення з носа;
  • почервоніння та свербіж очей;
  • сльозотеча;
  • дискомфорт у горлі;
  • почервоніння та висипання на шкірі; 
  • також прояви бронхіальної астми (задишка, кашель, хрипи).

«Важливо ще знати, що в амброзії є "родичі". Тобто, рослини, які мають дуже схожі, майже однакові білки-алергени тим самим можуть теж викликати алергію. Це називається перехресною реакцією (специфічна імунна реакція організму на алергени, що мають подібну будову). Це в першу чергу полин, соняшник, злакові трави, ехінацея та ромашка.

Також, у людей з алергією на амброзію можуть виникати симптоми оральної  алергії (свербіж рота або горла, набряк губ та язика) на харчові продукти. Це – соняшникове насіння, кавун, диня, мед, кабачки, трав'яні чаї. Крім того, слід пам'ятати, пилок амброзії може подолати сотні кілометрів, адже він дуже легкий і вітер розносить його на далекі відстані», – додала практикуючий ЛОР-лікар.

Що ж стосується профілактика алергії, якщо такий діагноз лікарі все ж підтвердили лабораторно, то необхідно:

  • дізнатися, коли пилок амброзії починається у вашому регіоні;
  • поговорити зі сертифікованим алергологом про те, як підготуватися до початку сезону, щоби полегшити симптоми, коли кількість пилку досягає піку;
  • спланувати свій час на вулиці у другій половині дня та ввечері, якщо це можливо;
  • після довгого перебування на вулиці прийняти душ та помити волосся, адже саме на волоссі осідає найбільша кількість пилку;
  • робити щоденно, хоча б двічі на день, назальний душ (промивання носа морською водою), аби змити алергени зі слизової оболонки носа.

Як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", не перший рік Полтавська міська влада відверто саботує системне знищення небезпечного карантинного бур'яну – амброзії полинолистої.

Читайте також:
Життя
«Пацієнти з України виявилися дуже небезпечними для європейських лікарень»
30.09.2024, 09:34
Полтава
Упродовж 8-15 лютого у місті зареєстровано 1163 випадки захворювань. Більшість із них — 768 дітей віком до 17 років із діагнозом ГРВІ.
16.02.2024, 07:16
Світ
У російських газованих напоях виявили підсолоджувачі, які можуть викликати рак.
19.10.2023, 14:21
Життя
Якщо діти віком до 3-х років понад 4 години дивляться у планшет, ноутбук чи телевізор, вони можуть вирости інтелектуально обмеженими.
25.08.2023, 19:04
Життя
Це важливий внесок у вдосконалення імунотерапії раку.
15.08.2023, 13:33
Життя
Навіть 90-хвилинна зміна розкладу сну може спричинити зміни кишкових бактерій, підсилюючи ризики розвитку ожиріння та серцевих захворювань.
05.08.2023, 09:23