У Кабміні підготували закон, який можуть використати проти членів націоналістичних організацій

ПОЛІТИКА
15 червня, 19:12
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: banderivets.org.ua

Найперше, що звертає на себе увагу – це розмитість формулювань у законопроєкті.

В Україні хочуть карати позбавленням волі «за втягнення дітей у збройні формування». Кабінет міністрів розробив та вніс до Верховної ради відповідний проєкт закону №3627.

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Втягнення або примушування малолітньої або неповнолітньої особи до участі у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань буде каратися позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Найперше, що звертає на себе увагу це розмитість формулювань у законопроєкті. Отже, втягуванням у діяльність не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, можна буде вважати й керівництво неповнолітніми в численних молодіжних неформальних організаціях, зокрема, під час воєнізованих вишколів. Або лише агітаційна робота направлена на участь юнаків та юнок у осередках націоналістичних організацій. Бо у нас в країні закон, як відомо, як дишло, куди повернеш туди і вийшло.

Разом з тим, документ посилює відповідальність і за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми. Так, якщо ці дії спричинили тяжкі наслідки для малолітнього або неповнолітнього, винуватцю, що втягував, також загрожує від десяти до п’ятнадцяти років в'язниці.

Як відомо, у лютому Кабмін Олексія Гончарука уже вносив до парламенту відповідний законопроєкт, однак тоді Рада не встигла його розглянути.

Читайте також:
Автори проєкту закону переконані, що він розвантажить суди.
13 липня, 12:39
Відповідний законопроєкт внесли представники фракції "Голос".
02 липня, 12:27
Проєкт закону прирівнює борги за комуналку до аліментних.
26 червня, 12:12
Законопроєкт запроваджує більш ліберальні норми для розмитнення авто.
24 червня, 12:35
Авторами проєкту закону є представники кількох різних фракцій.
18 червня, 12:24
За перешкоджання роботи представників ЗМІ пропонують карати в’язницею від 7 до 14 років.
16 червня, 12:34