У Канаді ліворадикали сплюндрували меморіал борцям за волю України

СВІТ
16 серпня, 11:26
У Канаді ліворадикали сплюндрували меморіал борцям за волю України
Фото: CBC/Radio-Canada

Меморіальний комплекс, присвячений українським воякам часів Другої світової війни, в Едмонтоні зазнав наруги з боку невідомих вандалів.

Про це з місця події повідомило провідне канадійське видання "CBC", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що зловмисники навмисно сплюндрували кілька пам'ятників на території цвинтаря святого Михайла, зокрема бюст Романа Шухевича, який знаходиться у столиці провінції Альберта, написавши червоною фарбою образливі написи.

Прикметно, але вандалів уже встиг підтримати відомий сіоністський Центр друзів Симона Візенталя (анґл. The Friends of Simon Wiesenthal Center).

Там закликали владу Едмонтона негайно демонтувати меморіал "нацистським колаборантам" з України, у зв'язку з нібито їх участю у Голокості на боці гітлерівців, чого так і не було доведено Нюрнберзьким трибуналом.

Натомість представники місцевої Української католицької єпархії назвали акт вандалізму "тривожним знаком", попросивши поліцію розслідувати інцидент і знайти винних.

«Плюндрування меморіалу нашим предкам ніщо інше як частина багаторічної російської дезінформаційної кампанії проти України та українців. Головна її мета — створити хибний образ українських воїнів як "свідомих нацистських прислужок", а не борців за свою свободу і незалежність», — прокоментували ситуацію в українській громаді Едмонтона.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цьогоріч весною пам'ятник воякам Української Дивізії "Галичина" у канадійському місті Окленд також зазнав нападу невідомих зловмисників.

У Канаді ліворадикали сплюндрували меморіал борцям за волю України_1
вибір редакції
Читайте також:
27 листопада в Україні вшановується День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій
30 листопада, 09:55
На жаль, більшість українців прагне не помічати, що у нас триває війна
30 серпня, 16:18
Держава Русь ніколи не іменувалася Київською, а тим паче Московською, Рязанською чи Тверською, це вигадки російських пропаґандистів.
25 серпня, 08:18
"Становлення нації" — картина, спеціально написана митцем Артуром Орленовим до 30-річчя відновлення незалежності України.
23 серпня, 12:52
Духовне управління мусульман Татарстану заснувало "День пам'яті та скорботи татарського народу" (Хетері Коне)
27 травня, 10:40
У місті Антем в Аризоні звели незвичайний меморіал в пам'ять загиблих американських вояків
21 травня, 12:45