У КБ Південне розповіли про стан українського супутника Січ-2−30 на орбіті

ЕКОНОМІКА
28.01.2022, 14:13
У КБ Південне розповіли про стан українського супутника Січ-2−30 на орбіті
Фото: google

Склалася неприємна, а насправді - ганебна ситуація для міжнародного престижу країни

КБ "Південне" нарешті прокоментували відсутність зв'язку із запущеним 13 січня супутником "Січ-2-30".

«Низка зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволили встановити стійкий зв'язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата», — пояснили в конструкторському бюро.

Супутнику вдалося самостійно перезавантажитись та поновити роботу в енергоощадному режимі, а під час наступних сеансів фахівці не зафіксували відмов бортової апаратури.

У КБ очікують, що протягом одного-двох місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, і орієнтацію можна буде привести до штатної.

Наразі експерти Національного центру управління та випробувань космічних засобів разом зі спеціалістами КБ Південне забезпечують зв'язок із супутником, аналізують телеметрію і готуються продовжити льотні випробування.

Вельми не приємна ситуація для престижу держави, бо Україна не запускала у космос власну техніку з 2011 року.

Супутник Січ-2-30 зібрали ще в 2011 році, але до старту оновили всі комплектуючі. Скільки на це все було витрачено коштів платників податків -  влада мовчить, що викликає неприємні думки.

«Цифрові зображення з супутника могли б використовуватись у сільському та лісовому господарстві, картографії, для контролю водних ресурсів, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих, а також у сфері безпеки та оборони при виявленні протиправних дій, – планували «спеціалісти» в Офісі президента.

Але робити заяви – одне, а от працювати фахово – геть інше; останнє, як ми всі вже переконалися аж ніяк не є чеснотою Зе-влади.

 Оскільки виробляти і контролювати роботу високотехнологічного пристрою – це не грати на роялі статевим органом чи штампувати низькопробні «відосики». Наука й Космос більше всього поняття далекі для примітивного мислення «приматів при владі», як і інші серйозні речі, де потрібно працювати мізками а не язиком.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Політика
Вітчизняні чиновники й депутати думають лиш про себе, доля українського народу їм байдужа. Тож майже нікого не вивозять з зони ведення боїв.
12 січня, 07:09
Політика
Наскрізь корумповані посадовці закликали громадськість обговорити зміни чинного законодавства. Привілеї євреїв визначено за пріоритет.
10 січня, 14:56
Політика
Уграти цілу націю для подовження політичного життя блазнів-мародерів й очищення реномé їхніх слуг — зависока ціна. Доста покірно її платити.
26.12.2024, 20:33
Полтава
Комунальні служби вчасно зреагували на стихійне лихо, але жодних відшкодувань не буде. Міській владі не до підтримки волонтерів і ветеранів.
11.11.2024, 12:34
Політика
Очолювана блазнями держава зробила з армії отару жебраків, яких кидають у пекельні казани смерті. У виграші — бюрократи, судді, менти.
05.11.2024, 06:00
Війна
Добровольці вже 2 роки в армії, решту доводиться заганяти дубцем. Однак заганяють здебільшого українську бідноту, «иліта» ж розкошує далі.
15.10.2024, 20:31