У КБ Південне розповіли про стан українського супутника Січ-2−30 на орбіті

ЕКОНОМІКА
28 січня, 14:13
У КБ Південне розповіли про стан українського супутника Січ-2−30 на орбіті
Фото: google

Склалася неприємна, а насправді - ганебна ситуація для міжнародного престижу країни

КБ "Південне" нарешті прокоментували відсутність зв'язку із запущеним 13 січня супутником "Січ-2-30".

«Низка зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволили встановити стійкий зв'язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата», — пояснили в конструкторському бюро.

Супутнику вдалося самостійно перезавантажитись та поновити роботу в енергоощадному режимі, а під час наступних сеансів фахівці не зафіксували відмов бортової апаратури.

У КБ очікують, що протягом одного-двох місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, і орієнтацію можна буде привести до штатної.

Наразі експерти Національного центру управління та випробувань космічних засобів разом зі спеціалістами КБ Південне забезпечують зв'язок із супутником, аналізують телеметрію і готуються продовжити льотні випробування.

Вельми не приємна ситуація для престижу держави, бо Україна не запускала у космос власну техніку з 2011 року.

Супутник Січ-2-30 зібрали ще в 2011 році, але до старту оновили всі комплектуючі. Скільки на це все було витрачено коштів платників податків -  влада мовчить, що викликає неприємні думки.

«Цифрові зображення з супутника могли б використовуватись у сільському та лісовому господарстві, картографії, для контролю водних ресурсів, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих, а також у сфері безпеки та оборони при виявленні протиправних дій, – планували «спеціалісти» в Офісі президента.

Але робити заяви – одне, а от працювати фахово – геть інше; останнє, як ми всі вже переконалися аж ніяк не є чеснотою Зе-влади.

 Оскільки виробляти і контролювати роботу високотехнологічного пристрою – це не грати на роялі статевим органом чи штампувати низькопробні «відосики». Наука й Космос більше всього поняття далекі для примітивного мислення «приматів при владі», як і інші серйозні речі, де потрібно працювати мізками а не язиком.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Опінії
Чиновники-корупціонери з можновладцями вирішили скористатися війною, аби "позазахищати" чергові дисертації з права. O tempora, o mores.
14 червня, 18:12
Політика
Заступник Андрія Єрмака і координатор програми розвитку інфраструктури "Велике будівництво" попри війну продовжує займатися профанацією.
01 червня, 20:35
Політика
Навіть повномасштабна війна з російськими окупантами не вплинула на українофобське нутро слуг Феміди!
23 травня, 19:52
Опінії
Студенти, які ставлять незручні питання президенту і є майбутнім України. Дарма, що на Банковій цього поки не розуміють.
22 травня, 08:48
Політика
Здається, урядова команда "слуг неукраїнського народу" на чолі з Володимиром Зеленським остаточно перейшла дозволені межі.
10 лютого, 08:33