У Києві демонтували пам’ятний знак на честь дружби з московією

ПОЛІТИКА
06.09.2021, 16:25
У Києві демонтували пам’ятний знак на честь дружби з московією

У столиці демонтували пам’ятний знак на честь дружби Києва та Москви

Пам’ятний знак, який був розташований у сквері по вулиці Маршала Якубовського, 8 було демонтовано.

Про це інформує пресслужба Київради, повідомляє інформаційна аґенція Останній Бастіон.

У Києві демонтували пам’ятний знак на честь дружби з московією_1

Цього шматка граніту в Києві вже немає. І це наша з вами перемога. Наразі пам‘ятник зберігається в Голосіївській РДА та має стати експонатом майбутнього музею тоталітаризму”, – наголосила депутатка КМР Аліна Михайлова.

"2014 став водорозділом. Дружба не передбачає вбивства, брехні і захоплення чужого. Дружба, якщо й існувала колись, закінчилась окупацією Севастополя, Донецька і Луганська. Дружба в майбутньому неможлива, допоки Росія не піде геть з кожного сантиметру української землі, не відшкодує кожну копійку збитків і поки президент РФ не вибачиться перед українським народом на колінах.

Будь-яка споруда, що прославляє державу-окупанта та виспівує нашу з ним дружбу – це плювок в душу тисяч загиблих українців. Дружби немає. Все, забудьте. І навіть про неї не мрійте", -  зазначила Аліна Михайлова.

Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Голосіївського району, на балансі якого перебував монумент, виконало рішення Київської міської ради від 8 липня 2021 року.

Пам’ятник на честь дружби Києва та Москви було встановлено у серпні 2001 року. Тоді Голосіївський район називався Московським. У 2015 році активісти розмалювали монумент у синьо-жовті кольори.

У липні 2021 року Київська міська рада через численні звернення мешканців столиці прийняла рішення про демонтаж монумента.

Держава-агресор загрожує збереженню суверенітету України, всупереч мирним угодам. У результаті пам’ятні знаки на честь дружби втратили свій сенс і викликають значний суспільний резонанс”, – заявив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

У липні Київська міська рада підтримала проєкт рішення про демонтаж пам’ятного знаку на честь дружби міст Києва та Москви, встановленого у сквері на вул. Маршала Якубовського.

У лютому 2016 року Київрада визнала недійсним побратимство з шістьома містами та регіонами РФ .

Депутати вирішили вважати такими, що не є містами та регіонами-побратимами Києва наступні міста та регіони РФ: Москву, Волгоград, Санкт-Петербург, Улан-Уде, Республіку Комі та Махачкалу.

Читайте також:
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03 травня, 10:22
Світ
Адміністрація західнофінляндської муніципальної громади Турку вирішила демонтувати погруддя "вождю світовому пролетаріату".
30 квітня, 07:09
Світ
Російська "п'ята колона" з-поміж жителів Таллінна і Нарви опинилася у складному становищі, через дії кремлівського щура в Україні.
29 квітня, 08:37
Кримінал
Слуги Феміди Литовської республіки розпочали розгляд позову родичів жертв подій 13 січня 1991 року проти Міхаіла Горбачова.
28 березня, 21:24
Світ
Подвійні стандарти для корумпованої еліти країн ліберально-демократичного Заходу – норма, адже вона роками харчується з рук Кремля.
16 березня, 17:09
Історія
Більшовицькі окупанти ніколи не були винахідниками чи творцями, радше вмілими крадіями, котрі запозичували чуже, називаючи своїм.
07 січня, 11:16