У Києві демонтували пам’ятний знак на честь дружби з московією

ПОЛІТИКА
06.09.2021, 16:25
У Києві демонтували пам’ятний знак на честь дружби з московією

У столиці демонтували пам’ятний знак на честь дружби Києва та Москви

Пам’ятний знак, який був розташований у сквері по вулиці Маршала Якубовського, 8 було демонтовано.

Про це інформує пресслужба Київради, повідомляє інформаційна аґенція Останній Бастіон.

У Києві демонтували пам’ятний знак на честь дружби з московією_1

Цього шматка граніту в Києві вже немає. І це наша з вами перемога. Наразі пам‘ятник зберігається в Голосіївській РДА та має стати експонатом майбутнього музею тоталітаризму”, – наголосила депутатка КМР Аліна Михайлова.

"2014 став водорозділом. Дружба не передбачає вбивства, брехні і захоплення чужого. Дружба, якщо й існувала колись, закінчилась окупацією Севастополя, Донецька і Луганська. Дружба в майбутньому неможлива, допоки Росія не піде геть з кожного сантиметру української землі, не відшкодує кожну копійку збитків і поки президент РФ не вибачиться перед українським народом на колінах.

Будь-яка споруда, що прославляє державу-окупанта та виспівує нашу з ним дружбу – це плювок в душу тисяч загиблих українців. Дружби немає. Все, забудьте. І навіть про неї не мрійте", -  зазначила Аліна Михайлова.

Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Голосіївського району, на балансі якого перебував монумент, виконало рішення Київської міської ради від 8 липня 2021 року.

Пам’ятник на честь дружби Києва та Москви було встановлено у серпні 2001 року. Тоді Голосіївський район називався Московським. У 2015 році активісти розмалювали монумент у синьо-жовті кольори.

У липні 2021 року Київська міська рада через численні звернення мешканців столиці прийняла рішення про демонтаж монумента.

Держава-агресор загрожує збереженню суверенітету України, всупереч мирним угодам. У результаті пам’ятні знаки на честь дружби втратили свій сенс і викликають значний суспільний резонанс”, – заявив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

У липні Київська міська рада підтримала проєкт рішення про демонтаж пам’ятного знаку на честь дружби міст Києва та Москви, встановленого у сквері на вул. Маршала Якубовського.

У лютому 2016 року Київрада визнала недійсним побратимство з шістьома містами та регіонами РФ .

Депутати вирішили вважати такими, що не є містами та регіонами-побратимами Києва наступні міста та регіони РФ: Москву, Волгоград, Санкт-Петербург, Улан-Уде, Республіку Комі та Махачкалу.

Читайте також:
Полтава
Добігає кінця голосування за нові назви для вулиць нашого міста, з яких нарешті мають щезнути імена і прізвища окупантів із Московії.
28 березня, 22:02
Політика
На тлі стихійних протестів в Улан-Баторі монґольська влада вирішила "зіграти у патріотизм", розпочавши перехід на традиційну писемність.
07.12.2022, 06:34
Політика
На 31-му році відновленої державної самостійності в українській столиці не місце усіляким бовванам совєцької та імперської доби.
05.11.2022, 09:18
Світ
На його місці міська влада має намір обладнати тротуар
08.08.2022, 14:27
Світ
Уряд Естонії постановив прибрати радянські пам'ятки з публічного простору в найстисліші терміни
05.08.2022, 14:45
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03.05.2022, 10:22