У київського податківця виявлено ознаки незаконного збагачення на 20 мільйонів гривень, - НАЗК

КРИМІНАЛ
20 червня, 16:34
У київського податківця виявлено ознаки незаконного збагачення на 20 мільйонів гривень, - НАЗК

Його дідусь «зумів заощадити» 25 мільйонів гривень

НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на суму понад 20 млн грн, а також декларування недостовірних відомостей на понад 5 млн грн у податківця з Києва.

Факти встановлені за результатами повної перевірки декларації за 2021 рік, поданої ексначальником управління внутрішньої безпеки головного управління ДФС у Київській області, який наразі працює заступником начальника управління головного управління ДПС у Києві.

Посадовець вказав, що разом з дружиною у звітному періоді користувався квартирою та двома паркомісцями у Печерському районі, вартість яких йому не відома.

Перевіркою встановлено, що ці об’єкти у 2021 році були набуті тестем і тещею посадовця за понад 16 млн гривень, тоді як їхній сукупний дохід із підтверджених джерел з 1998 року становив трохи більше 1,7 млн гривень. Договори від імені тещі укладала дружина посадовця на підставі довіреності.

Під час повної перевірки посадовець пояснив, що квартира та машиномісця куплені тестем і тещею за кошти, подаровані 88-річним дідусем. Йдеться про понад 20 млн гривень.

Крім того, згаданий дідусь нібито подарував дружині посадовця ще й 5 млн гривень, які були у декларації готівкою - 175 тис. доларів.

Джерелами походження понад 25 млн грн дідусь назвав заощадження від доходів, отриманих у вигляді заробітної плати, продажу нерухомого і рухомого майна, колекції старовинних монет, ікон та дорогоцінних металів.

При цьому жодних документів, які би підтверджували факт продажу майна та отримання доходів, він не надав.

Пояснення посадовця та його родичів щодо джерел походження коштів були піддані обґрунтованому сумніву та не враховані під час перевірки.

За результатами перевірки НАЗК склало обґрунтовані висновки за ст. 368-5 та ч. 1 ст. 366-2 КК.
 

Читайте також:
Політика
Активи Медведчука двічі присвоїв пов’язаний із Татаровим бізнесмен
09:03
Кримінал
НАБУ і САП викрили «Слугу народу» Задорожнього на відкаті у 3,4 млн ₴. Раніше він працював в івент-агенції GB Event by Kvartal 95
вчора, 19:42
Кримінал
Він не вніс до декларації відпочинок на Мальдівах за 500 000 грн та купівлю корпоративних прав на 4,8 млн гривень.
вчора, 16:17
Політика
Ухилянти Біленького продовжують грабувати бюджети всіх рівнів.
12 липня, 15:46