У Котелевському районі замість розгалуженої мережі шкіл з'являться опорні гімназії та ліцеї
Впровадження реформи в галузі освіти передбачає скорочення шкіл і оптимізацію бюджетних витрат на них.
Про це йшлося на нараді голови Котелевської районної державної адміністрації за участю голови районної ради та голів територіальних громад, яка відбулась 2 червня.
За словами чиновників, вже з нового навчального року термін "школа" не використовуватиметься, а самі заклади пройдуть реорганізацію і перейменування відповідно до ухваленого у січні поточного року закону "Про повну загальну середню освіту".
Так, 5-9 класи Котелевського району об'єднають в опорні заклади й називатимуться гімназіями, а профільні 10-12 класи – перетворяться на ліцеї, що функціонуватимуть відокремлено.
«Ліцеї відкриватимуться тільки у тих населених пунктах, де є 50 тисяч мешканців і матимуть обласне підпорядкування. Необхідно створити один ліцей на весь район задля доступності молоді до повної загальної середньої освіти», – підкреслила завідувач сектору освіти та молоді райдержадміністрації Інна Назарко.
Малокомплектні заклади, в яких у 1-9 класах будуть навчатися менше ніж 30 школярів, зазнають оптимізації з метою ефективного використання бюджетних коштів.