У НАБУ скаржаться на суд, який “допомагає" Бахматюку у справі  щодо розкрадання 1,2 млрд грн

КРИМІНАЛ
01.02.2021, 14:37
У НАБУ скаржаться на суд, який “допомагає" Бахматюку у справі  щодо розкрадання 1,2 млрд грн
Фото: kievvlast.com.ua

Судова тяжба у справі аграрного мільярдера набирає обертів.

Печерський райсуд міста Києва вдруге незаконно втрутився в розслідування НАБУ та САП щодо розкрадання 1,2 млрд грн кредиту НБУ, наданого "ВіЕйБі Банку".

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

"Цього разу, крім «традиційного» питання підслідності (читай — забрати справу в НАБУ і передати іншому органу на розслідування), вирішити яке зобов’язали Генерального прокурора, 21 січня 2021 року суд в мотивувальній частині "вирішив", що підозри, вручені організаторам схеми ще в листопаді 2019 року, необґрунтовані",  — йдеться в повідомленні. 

У відомств назвали рішення Печерського райсуду незаконним, передусім тому що:
- Злочини, які розслідують НАБУ та САП, мають виключну підслідність. Це означає, що справи, які за законом мають розслідувати НАБУ та САП, забирати і передавати іншим органам досудового розслідування не можна.
- Суд загальної юрисдикції, яким є Печерський райсуд, не може ухвалювати рішення в кримінальному процесі — розкрадання 1,2 млрд грн кредиту НБУ, наданому «ВіЕйБі Банку», досліджують в межах кримінального провадження. Рішення у справах НАБУ та САП за законом може ухвалювати виключно Вищий антикорупційний суд, який під час розгляду запобіжних заходів визнав підозри задіяним у схемі особам обґрунтованими.

Зазначається, що Сторона обвинувачення оскаржила рішення Печерського райсуду від 21 січня 2020 року в законний спосіб, тобто до АП ВАКС.

"Фактично ми є свідками чергової спроби незаконного втручання в розслідування НАБУ та САП. До того в червні 2020 року цей же суд, із порушенням підсудності, ухвалив рішення, за яким фактично справу «ВіЕйБі Банку» мали закрити", — наголошують в пресслужбі НАБУ.

Нагадаємо, що у 2019 році слідчі НАБУ заочно повідомили про підозру в справі "ВіЕйБі Банку" його ексвласнику Олегу Бахматюку й ексголові правління Денису Мальцеву. Крім того, суд уже обрав перші запобіжні заходи в цій справі.

Нагадаємо також, що компанія Бахматюка є одним  з найбільших орендаторів земель сільськогосподарського призначення, що займається виробництвом зерна та розведенням великої рогатої худоби. 

З 2011 року він був власником "ВіЕйБі Банку". На початку жовтня 2014 року банк оголосив про потребу у рекапіталізації, у банку почалися труднощі з виплатою коштів вкладникам. А наприкінці 2014 року банк став банкрутом.

Щодо Бахматюка провадиться кримінальне провадження, згідно з даними його адвокатів, НАБУ незаконно призначила Олегові безоплатних адвокатів.  

В березні 2011 року американський журнал "Forbes" оцінив статки Олега Бахматюка в 1 млрд $.  
 

Читайте також:
Спорт
Жіноча збірна України з боротьби стала володарем Кубка світу в США
12.12.2022, 14:25
Війна
Друг "Ісса" – киянин і багаторазовий призер Європи зі змішаних єдиноборств. Справжній приклад для наслідування.
04.05.2022, 18:00
Війна
60 днів поспіль російські окупаційно-терористичні сили на Сході України ніяк не можуть виконати поставлене командуванням завдання.
25.04.2022, 07:54
Світ
Попри намагання лукашенківських чекістів приборкати залізничну війну у Білорусі, місцеві партизани продовжують підривати колії.
08.04.2022, 09:22
Опінії
Російським окупантам доведеться відповісти за кожен воєнний злочин і всі страждання, які вони принесли на нашу землю.
04.04.2022, 22:36
Війна
Кремлівський бункерний щур не відкладає питання про знищення Української держави та нашого народу.
01.04.2022, 21:47