«У першу чергу ЗСУ»: полтавці та запоріжці вийшли на мітинги
Свідомі громадяни закликали владу припинити здійснювати нецільові витрати. Натомість наявні бюджетні кошти слід спрямувати в армію.
Вранці 28 жовтня перед міськими радами Полтави та Запоріжжя відбулися акції протесту. Попри холодну вітряну погоду, українці вийшли на вулицю з простою вимогою до депутатів і чиновників — вкластися фінансово у нашу спільну перемогу, підтримавши фронтовиків.
Представники місцевого самоврядування мають спрямувати гроші на нагальні потреби Збройних Сил України, а не зосереджуватися виключно на благоустрої. Зокрема, можна допомогти придбати дрони та автомобілі для транспортування поранених захисників із поля бою.
Вислухати нарікання свідомих громадян до входу у Полтавську міську раду вийшла секретар Катерина Ямщикова. Вона пообіцяла бити корупціонерів по руках, а також звільнити всіх ставлеників колишнього міського голови Олександра Мамая, як тільки буде можливість.
Однак Ямщикова не згадала про підтримку ЗСУ полтавською владою. Вочевидь, виділяти кошти на наших оборонців держиморди не планують, оскільки своя кишеня їм ближча до власного тлінного тіла.
Аналогічний протест відбувся й у Запоріжжі. Жителі прифронтового обласного центру, який півтора року перебуває під постійним ракетним терором і артилерійськими ударами росіян, звернулися до влади відмовитися від перекладання бруківки та ремонту пам'ятників.
Із синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами, плакатами громадяни пройшли проспектом Соборним від будівлі міськради до Запорізької військової адміністрації. Головне гасло акції — «Гроші на ЗСУ».
«Наша основна вимога: спрямовувати більше грошей місцевих бюджетів на підтримку армії. Дрони, автівки, бронежилети, ліки — ось те, чого зараз не вистачає нашим захисникам на передовій. Ми закликаємо міську раду долучити представників громадськості до засідань депутатських комісій, аби громада мала доступ до публічної інформації з приводу закупівель», — прокоментував ситуацію співорганізатор мітингу Богдан Загорулько.
Переконані, чиновники не дослухаються до голосу громадян. Ремонти та реконструкції об'єктів, які не відносяться до стратегічної інфраструктури, під час війни не приносять користі. Але для влади такі проєкти стоять на першому місці, бо завдяки ним найлегше розпиляти бюджет.
Корупційні скандали, завищення цін на закупівлях, будівельні проєкти без економічного обґрунтування існують паралельно зі зборами волонтерів на обладнання, автівки та дрони для ЗСУ. Не дивно, що ця картина породжує обурення у громадян, яким остогидла ненажерливість чиновників.