У Польщі працюють над детальним планом порятунку економіки в умовах епідемії

ЕКОНОМІКА
08 квітня, 09:45
У Польщі працюють над детальним планом порятунку економіки в умовах епідемії
Фото: Pap.pl

Польський Сейм працює над доповненням так званого «Антикризового щита».

У нижній палаті парламенту розглядають урядовий проєкт, який стосується конкретних інструментів допомоги в умовах епідемії коронавірусу, інформує Польське Радіо.

Депутати Сейму працюють над пропозиціями доповнення «Антикризового щита», які мають обмежити вплив епідемії коронавірусу на економіку. Їх представив голова Постійного комітету Ради міністрів Лукаш Шрайбер.

За словами чиновника, серед пропозицій – механізм відстрочення, так званих канікул у сплаті внесків до Закладу соціального страхування, тобто тимчасове звільнення від сплати підприємств, які мають від 10 до 49 застрахованих працівників.

Витрати на цей механізм пропонується розподілити наполовину – 50 відсотків візьмуть на себе роботодавці і 50 відсотків – працівники.

Міністр Лукаш Шрайбер додав, що пропонується продовжити до 3 місяців час простою для осіб, зайнятих на основі цивільно-правових договорів. Досі така фінансова допомога тривала місяць.

Наступна пропозиція проєкту – це допомога Агентства розвитку промисловості, призначена підприємствам з метою збереження їхньої фінансової ліквідності. Як повідомив міністр, на допомогу можуть розраховувати також соціальні кооперативи, незалежно від числа працівників та доходів. Уряд пропонує звільнити їх від внесків до Закладу соціального страхування, щоб у цей складний час вони могли втриматися на ринку.

У проєкті також є пропозиція, щоб у послугах операторів мобільного зв’яку ввести необмежений доступ до «публічних» вебсторінок. Це має гарантувати можливість дистанційної медичної діагностики та дистанційної освіти.

Вартість запропонованих рішень перевищує 11 мільярдів злотих (2,43 мільярда євро).

Читайте також:
«Північний потік-2» несе загрозу європейській солідарності та енергетичній безпеці.
13 березня, 07:07
Не існує жодних підстав для зміни політики Польщі щодо Росії.
12 березня, 07:09
У Польщі на офіційному рівні пройшло вшанування учасників антикомуністичного підпілля.
03 березня, 06:46
Лідером за підсумками парламентських виборів у Словаччині стала партія «Звичайні люди».
01 березня, 06:15
Лояльність масонів до держави викликає сумніви.
20 лютого, 06:32
На підтримку енергетичних проєктів ініціативи Тримор'я США виділять 1 млрд дол.
15 лютого, 16:30