У Польщі викрили шпигунську мережу московії

ВІЙНА
29 березня, 11:42
У Польщі викрили шпигунську мережу московії

ЇЇ метою було створення російських сфер впливу в Європі.

Агентство внутрішньої безпеки Польщі викрило російську пропагандистську мережу, яка працювала над тим, щоб дискредитувати політику Польщі, інституції Європейського Союзу та України.

Про це інформує  DW.

«Агентство внутрішньої безпеки проводить заходи в рамках розслідування шпигунської діяльності на користь росії, спрямованої проти країн та інституцій Європейського Союзу», — заявив речник агентства Яцек Добжинський.

Представники агентства провели обшуки та рейди у Варшаві та у місті Тихи, що на півдні Польщі. Також проводились допити із численними підозрюваними у цій справі. Польські правоохоронці задокументували діяльність, спрямовану на організацію проросійських ініціатив та медійних кампаній у країнах ЄС.

Пропагандисти мали на меті втілити цілі зовнішньої політики Москви, «зокрема послаблення позицій Польщі на міжнародній арені, дискредитація України та іміджу органів Європейського Союзу», - повідомили в агентстві.

У польській спецслужбі додали, що такі міри були пов’язані із розслідуванням, яке в січні завершилося обвинувальним актом щодо громадянина Польщі, підозрюваного в шпигунстві на користь рф. Ця людина була впроваджена у парламентські кола Польщі та ЄС і виконувала доручення, які їй надавала російська розвідка. Було доведено, що саме Кремль фінансував діяльність шпигуна.

Зокрема, йдеться про пропаганду, дезінформаційну діяльність і політичні провокації. «Їхньою метою було створення російських сфер впливу в Європі», - заявили у польській спецслужбі.

Читайте також:
Світ
Вони могли готувати диверсії на об’єктах критичної інфраструктури країни.
03 травня, 10:42
Війна
Позаторік Європа почала кампанію із вигнання російських шпигунів, а тепер вони повертаються мстити. Буде кривава лазня.
07 березня, 12:27
Кримінал
Наш спільний ворог прагне загарбання земель усіх слабких сусідів. Якщо росіян не зупинити в Україні, вони прийдуть у Риґу, Прагу, Берлін.
23 лютого, 14:55
Політика
Українофоб Андрій Деркач квартирує у білоруській столиці. Зрадник налагоджує контакти з потенційною новою владою США.
08 січня, 12:27
Світ
Члени угруповання отримували завдання від російських кураторів через Telegram й отримували платню їх виконання.
19.12.2023, 18:23
Кримінал
Одну з учасниць агентурної мережі головного управління генштабу збройних сил росії відправлено до суду. Їй загрожує довічне ув'язнення.
28.11.2023, 11:33