У Польщі знайдено найстарішу в Євразії прикрасу

ІСТОРІЯ
02.12.2021, 16:34
У Польщі знайдено найстарішу в Євразії прикрасу
Фото: google

Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме

Прикраси вважаються одним із найдавніших проявів символічної поведінки, що знаменує початок соціальної еволюції людини. Ці відомості вкрай важливі для розуміння того, як абстрактне мислення змінювалося у часі.

У Польщі знайдено найстарішу в Євразії прикрасу_1

Відкриття відбулося у печері Стайня, що розташована у Польщі. Науковці повідомляють про виявлення найстарішого відомого орнаменту, модифікованого людиною, яким прикрашено кулон зі слонової кістки.

У Польщі знайдено найстарішу в Євразії прикрасу_3

Поруч із прикрасою вчені також знайшли шило, виконане з кінської кістки. Очевидно, що давні люди використовували кістяний інструмент для проколювання предметів. Цікаво, що шило датується приблизно тим самим часом, як і підвіска. На цей час дослідження артефактів продовжуються і світова наукова спільнота чекає на нові, ще цікавіші знахідки.

Читайте також:
Світ
У французькому селищі Лавó науковці виявили артефакти VI-V століть до Різдва Христового. Подібні знахідки нині — велика рідкість.
26 вересня, 18:03
Історія
Міжнародна команда науковців дослідила нещодавно виявлений комплекс поховань у долині Туран-Уюк і віднесений до скіфської доби.
11 вересня, 18:35
Історія
Науковці поставили під сумнів давню думку про те, що предки людиноподібних мавп і людей прийшли з Африки.
04 вересня, 21:10
Світ
Громадський заклад для миття та водних процедур римських, створений римлянами, у чудовому стані знаходився під землею у місті Меріда.
25 липня, 19:31
Історія
У федеральній землі Шлезвіґ-Гольштайн триває археологічна експедиція, учасники якої розкопали культурний шар раннього Середньовіччя.
14 липня, 16:00
Історія
Науковці висувають різноманітні гіпотези щодо вимирання неандертальців, серед яких є справді екстравагантні припущення.
10 липня, 13:28