У Польщі знайдено найстарішу в Євразії прикрасу

ІСТОРІЯ
02.12.2021, 16:34
У Польщі знайдено найстарішу в Євразії прикрасу
Фото: google

Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме

Прикраси вважаються одним із найдавніших проявів символічної поведінки, що знаменує початок соціальної еволюції людини. Ці відомості вкрай важливі для розуміння того, як абстрактне мислення змінювалося у часі.

У Польщі знайдено найстарішу в Євразії прикрасу_1

Відкриття відбулося у печері Стайня, що розташована у Польщі. Науковці повідомляють про виявлення найстарішого відомого орнаменту, модифікованого людиною, яким прикрашено кулон зі слонової кістки.

У Польщі знайдено найстарішу в Євразії прикрасу_3

Поруч із прикрасою вчені також знайшли шило, виконане з кінської кістки. Очевидно, що давні люди використовували кістяний інструмент для проколювання предметів. Цікаво, що шило датується приблизно тим самим часом, як і підвіска. На цей час дослідження артефактів продовжуються і світова наукова спільнота чекає на нові, ще цікавіші знахідки.

Читайте також:
Історія
У 2014 року у центрі Полтави археологи та краєзнавці виявили комплекс кола "Мартинівки" по вулиці Жовтневій (на сьогодні – Соборності), 5.
20 липня, 18:45
Історія
Багато хто з яких, до речі, інвентарю взагалі не містив. Такі ось нитки історії, які ведуть до нинішніх мерзенних часів.
14 липня, 18:12
Життя
Під час розкопок у Південній Америці група міжнародних фахівців-палеонтологів знайшла рештки раніше невідомого родича тиранозавра.
09 липня, 20:36
Історія
Пошуки судна велися з 1999 року
04 лютого, 16:17
Історія
На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка
05 січня, 11:37
Історія
Чи знайдено золото Нібелунгів та коньяк Hine?
15.11.2021, 23:15